Gündem

2019 bursluluk sınavı ne zaman yapılacak? Başvuru tarihi belli oldu mu?

2019 bursluluk sınavı ne vakit yapılacak? Başvuru tarihi belli oldu mu?
İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS), eski ismi Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı’nın (PYBS) 2019 tarihi belli oldu. Bursluluk sınavı başvuru işlemleri http://www.meb.gov.tr, http://www.odsgm.meb.gov.tr ya da https://e-okul.meb.gov.tr web adreslerinden gerçekleşecek. Peki, 2019 bursluluk sınavı ne vakit yapılacak? Başvuru tarihi belli oldu mu?

2019 bursluluk sınavının net tarihi Milli Eğitim Bakanlığı 2018-2019 iş takvimi ile açıklandı. Ortaokulların 5, 6, 7, 8’inci, liselerin hazırlık sınıfıyla 9, 10 ve 11’inci sınıflarına yönelik düzenlenen bursluluk sınavı geçtiğimiz sene () adını almıştı.

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (2019 İOKBS) 2 Haziran 2019 tarihinde gerçekleşecek. 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11 inci sınıfların sınavı, 03 Haziran 2018 yurt içi ve yurtdışı sınav merkezlerinde Türkiye saati ile 10.00’da merkezî sistemle aynı anda başlayıp, tek oturum olarak yapılacak. Sınavda 4 (dört) alternatifli 100 soru sorulacak, sınav süresi 120 dakika olarak uygulanacak.

SINAV BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Bursluluk sınavı başvuru tarihi ile ilgili halen bir açıklama yapılmadı lakin geçtiğimiz dönem düzenlenen İOKBS için başvurular 5 Nisan’da bitmişti. Öğrenciler “2019 İOKBS Başvuru ve Uygulama e-Kılavuzu” paylaşıldığında alakalı mevzuata, http://www.meb.gov.tr ve http://www.odsgm.meb.gov.tr web adreslerinden ulaşabilecekler. Sınav başvurusunun yapılabilmesi için öncelikle talebenin e-Okul sisteminde kayıtlı ve bilgilerinin güncel olması gereklidir.

 

Benzer Konular :

İokbs Bursluluk Sınavı Ne Zaman Meb Başvuru Tarihi Belli Oldu Mu

İokbs Bursluluk Sınavı Ne Zaman Meb Başvuru Tarihi Belli Oldu Mu

Parasız Yatılılık Ve Bursluluk Sınav Tarihi Belli Oldu

Parasız Yatılılık Ve Bursluluk Sınav Tarihi Belli Oldu

Bursluluk Sınavı Başvuru Tarihleri Özel Okul Bursluluk Sınavları

Bursluluk Sınavı Başvuru Tarihleri Özel Okul Bursluluk Sınavları

Yazar Hakkında

Eften Püften

Yorum bırak