Gündem

Alman havayolu şirketinden iflas başvurusu

Alman hava yolu şirketinden iflas başvurusu
Alman Germania Havayolu şirketi, iflas başvurusunda bulundu. Şirket tarafından yapılan açıklamada uçuşların durdurulduğu bildirildi.

Alman Havayolu şirketi, Berlin-Charlottenburg bölge mahkemesine iflas başvurusunda bulundu. Şirket tarafından yapılan açıklamada uçuşların durdurulduğu bildirildi. CEO’su Karsten Balke, iflas başvurusu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “Maalesef, kısa vadeli bir likidite ihtiyacını karşılamak için finansman çabalarımızı başarı ile sonuçlandıramadık. Netice olarak, iflas başvurusunda bulunmaktan başka çaremizin olmadığına çok üzüldük. Elbette özellikle, bu adımın çalışanlarımız üstündeki tesirine üzüldük. Planlandığı gibi Germania uçuşlarını gerçekleştiremeyen yolculardan özür dilerim” dedi.

1986 senesinde kurulan Germania Havayolu, 37 uçağı sahipti. Geçtiğimiz sene dört milyondan fazla yolcuya hizmet veren firma, Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğu’da bulunan 60’tan fazla varış noktasına bağlantılar sunmuştu. Bin 150 çalışanı bulunan şirket geçtiğimiz sene 370 milyon ciro yapmıştı.

Benzer Konular :

Alman Hava Yolu Şirketi Germania Iflas Etti

Alman Hava Yolu Şirketi Germania Iflas Etti

Alman Hava Yolu Şirketi Germania Iflas Etti

Germania Havayolları Iflas Başvurusunda Bulundu

Yazar Hakkında

Eften Püften

Yorum bırak