Teknoloji

Battlefield 5 satışları hayal kırıklığı yarattı

Battlefield 5 satışları hayal kırıklığı yarattı
Oyuncuların sabırsızlıkla beklediği Battlefield 5, beklenin tersine yoğun ilgi görmedi, satışlar beklentilerin altında kaldı.

Electronic Arts’ın popüler oyunlarından biri olan satışları beklentileri karşılayamadı. Satış sayılarını dünya ile paylaşan yayıncı şirket, Battlefield V’in 31 Aralık 2018 tarihine kadar toplamda 7.3 milyon adet sattığını duyurdu. Her ne kadar bu sayı çok düşük görünmüyor olsa da, EA’nin bahis konusu oyundan beklentisi çok daha yüksek olduğundan satış sayıları yüzleri bu kez güldürmedi.

EA’nin bir evvelki oyunu olan Battlefield 1, benzer süre aralığında 10 milyondan fazla satmıştı. İlk oyunla karşılaştırıldığında kuşkusuz Battlefield V’in satışlarında kayda değer bir başarı görülmüyor. 

Peki satışlar neden beklentilerin altında? Electronic Arts CFO’su Blake Jorgensen, satışlardaki düşüsü birkaç farklı farklı nedene bağlıyor. 2018’in son çeyreği ile ilgili yapılan mali değerlendirmeler esnasında konuşan Jorgensen,”Çıkış tarihinin Kasım ayına ertelenmesi maalesef satışları kötü etkiledi. Battlefield V, tatil dönemine yakın bir zamanda piyasaya sürülmesi sebebiyle çok daha sıkı bir rekabetle mücadele etmek zorunda kaldı.” sözlerini kullandı. 

Messenger uygulamasında öykü nasıl paylaşılır? | Teknoloji 101Teknoloji 101’in bu bölümünde Messenger uygulamasında öykü nasıl paylaşılır bunu anlatıyor olacağız.daha fazla video için

Benzer Konular :

Battlefield Satışları Hayal Kırıklığı Yarattı

Battlefield Satışları Hayal Kırıklığı Yarattı

Yazar Hakkında

Eften Püften

Yorum bırak