Teknoloji

Cep yakan SSD fiyatları yarı yarıya düştü

Cep yakan SSD fiyatları yarıyarıya düştü
NAND bellek fiyatlarında yaşanan fiyat indirimleri oyuncu sınıfı ürünlere de yansımaya başladı. 1 TB depolama alanı sunan SSD modellerinin nerdeyse 100 dolar seviyelerine kadar indiği görülüyor.

NAND bellek fiyatarı, geçen yıl düşüş trendine girdi. Bu eğilim tabana hayli yayılmaya başladığından oyuncu sınıfı ürünleri de indirimlerden üstüne düşeni almaya başladı. 2018 yılı başlarında yaklaşık 324 dolardan satılan 1 TB kapasiteli SSD’ler, sene sonuna doğru yarıyarıya değer kaybederek 160 dolardan satılmaya başladı. Bugün ise bu fiyatların 100 dolara kadar gerilediğini görüyoruz.

Bu fiyat düşüşlerinin arkasından SSD segmentinde 512 GB ve 1 TB kapasiteli SSD ürünlerine olan ilginin artacağı düşünülüyor. Bu sayede oyuncular çok daha fazla depolama alanına kavuşacak, hızdan da ödün vermeyecek.

Ancak düşüşün bununla sınırlı kalacağını düşünmeyin; çünkü bu senenin ilk çeyreğinde de NAND bellek yongalarında yüzde 15’e varan indirimler fiyatlara yansıyabilir. Bunun da en büyük sebebi hiç kuşkusuz PC satışlarına olan isteğin düşüş eğiliminde olması. 

iPhone’larda arama bekletme özelliği nasıl kullanılır? | Teknoloji 101Teknoloji 101’in bu bölümünde iPhone’larda arama bekletme özelliği nasıl kullanılır bunu anlatıyor olacağız.daha fazla video için

Benzer Konular :

Cep Yakan Ssd Fiyatları Yarı Yarıya Düştü

Cep Yakan Ssd Fiyatları Yarı Yarıya Düştü

Kingston Dan Giriş Seviyesine Yönelik A Pcie Nvme Ssd Modeli Donanımhaber

Kingston Dan Giriş Seviyesine Yönelik A Pcie Nvme Ssd Modeli Donanımhaber

Kingston Dan Giriş Seviyesine Yönelik A Pcie Nvme Ssd Modeli

Kingston Dan Giriş Seviyesine Yönelik A Pcie Nvme Ssd Modeli

Yazar Hakkında

Eften Püften

Yorum bırak