Nedir

Cinsel Kastrasyon (Kimyasal Hadım) ne demektir? Hangi ülkeler kullanıyor?

Cinsel Kastrasyon (Kimyasal Hadım) ne demektir? Hangi ülkeler kullanıyor?
Kimyasal Hadım veya diğer bir ifade ile Cinsel Kastrasyon, istismara yönelik suçlarda kullanılması düşünülen yöntemler arasında yer alıyor. Birçok platformda sıklıkla gündeme getirilen Kimyasal Hadım (Cinsel Kastrasyon), son zamanlarda vatandaşlar tarafından da araştırılmaya başlandı. Halihazırda bir çok ülkenin kullandığı bu yöntem, hormonların dizginlenmesine imkân tanıyor. İşte, Kimyasal Hadım ne demektir ve ne anlama gelmektedir sorusunun yanıtı

Son günlerde artan çocuk istismarı haberleri arkasından cinsel kastrasyon bir diğer adı ile kimyasal hadım yöntemi ile ilgili yeni bir açıklama geldi. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın cinsel kastrasyon açıklaması ile birlikte bu terime yönelik araştırmalar başladı. Peki, bir cerrahi bir müdahale olmadan birinin cinsel faaliyetini sonlandırmaya yarayan kimyevi hadım tam olarak nedir?

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, bir süredir konuşulan kimyevi hadımın yeni dönemde gündemde olduklarını duyurdu.  Bozdağ’ın Türkiye’yi yasa boğan küçük Eylül’ün öldürülmesine ilişkin, ‘Cinsel kastrasyon söylediğimiz tedbiri de tüm yönleri ile yeni dönemde devreye sokacağız.’ sözleri arkasından ‘cinsel kastrasyon (kimyasal hadım) nedir?’ soruları sıklaştı. İşte, cinsel saldırı suçlarında kullanılması için tasarlanan ve ilaçla tedavi kapsamında değerlendirilen kimyevi hadım yöntemine ilişkin ayrıntılar!

HANGİ ÜLKELERDE UYGULANIYOR?

Kimyasal hadım; Birleşik Krallık, Polonya, Moldova, Estonya, Amerika Birleşik Devletleri, Arjantin, Avustralya, Hindistan, İsrail, Rusya, Güney Kore gibi ülkelerde yakın vakitlerde çeşitli cinsel saldırı vakalarında kullanıldı.

KİMYASAL HADIM YÖNTEMİ NEDİR VE NASIL UYGULANIR?

Kimyasal hadım yönteminde diğer hadım şekillerinde olduğu gibi penis ve testisler kesilmiyor. Kimyasal hadım yönteminde çeşitli kimyasallar kullanılarak yapılan hadım etme işleminde mahkumlara belirli aralıklarla ilaç veriliyor. Haplar ve iğneler sayesinde cinsel saldırı suçunda bulunan suçlunun testosteron hormonu azaltılıyor ve cinsel dileği ortadan kaldırılıyor.

KİMYASAL HADIM KİMLERE UYGULANIR?

Bu uygulama, geçmişten bugüne tecavüzcülere, cinsel saldırganlara veya pedofillere yönelik cezalandırma işlemlerinde kullanıldı ve kullanılmaya devam ediliyor. 1981’de farklı maddeler kullanılarak bir seri düzenlemeye maruz bırakıldı ve daha az yan etki ile kullanıma uygun hale getirildi. Bu defa, cinsel suçlu olarak geçmişi bulunan 42 deneğin 40’ının cinsel dileğini tamamen ortadan kaldırmış ve onları tekrardan topluma adapte edebilecek ortamı yaratmıştı. İleriye yönelik gözle görülür bir yan tesiri de yoktu.

Bozdağ’dan küçük Eylül’ün öldürülmesi ile ilgili önemli açıklamadaha fazla video için

 

Cinsel Kastrasyon (Kimyasal Hadım) ne demektir? Hangi ülkeler kullanıyor?

Kimyasal Hadım

Kimyasal Hadım

Cinsel Kastrasyon Nedir Kimyasal Hadım Nasıl Uygulanır

Cinsel Kastrasyon Nedir Kimyasal Hadım Nasıl Uygulanır

Çocuk Istismarının Ardından Gelecek Kastrasyon Nedir Kimyasal Hadım Ne Demek Çocuk Istismarının

Çocuk Istismarının Ardından Gelecek Kastrasyon Nedir Kimyasal Hadım Ne Demek Çocuk Istismarının

Yazar Hakkında

Eften Değil Püften

Yorum bırak