Teknoloji

Dassault Systèmes’ten flaş satın alma

Dassault Systèmes'ten flaş satın alma
Dassault Systèmes, sanayi mühendisliğine yönelik program çözümleri ve hizmetleri geliştiren Trace Software International’ın elecworks elektrikli ve otomasyon dizayn yazılımı ürün yelpazesini satın almak için uzlaşmayı imzaladığını duyurdu.

Bu uzlaşma ile beraber, 21 kalifiye uzmandan oluşan bir ekip ‘e katılacak. Elecworks varlıklarının satın alınması, Dassault Systèmes’in SOLIDWORKS müşterilerinin akıllı ürünlerin geliştirilmesindeki elektrikli dizayn zorluklarını aşmalarına yardımcı olmak için, 3DEXPERIENCE platformunda entegre bir mekatronik çözümü geliştirmesini kolaylaştıracak ve hızlandıracak.

Bu varlık devri uzlaşması ile birlikte, Dassault Systèmes, Trace Software’in elecworks elektrikli dizayn ve otomasyon ürün yelpazesinin ve fikri mülkiyetinin tamamını edinmiş olacak. Elektrik şematiği üstünde uzmanlaşan program geliştiriciler, teknik destek mühendisleri ve kalite güvenliği mühendislerinden oluşan 21 kişilik elecworks ekibi, Dassault Systèmes’e katılacak. Elecworks yazılımı, mekanik ve elektrik ekiplerinin aralarındaki işbirliği geliştirmesini ve daha doğru dizaynlar sunmasını sağlayan Dassault Systèmes’in SOLIDWORKS Electrical uygulamalarının temelini oluşturan, şematik dizayn, elektrikli kontrol paneli dizaynı ve küçük ölçekli telleme-kablolama-teçhizat dizaynı olanakları sunuyor. Tasarım esnasında yaygın olarak kullanılan elektrikli bileşenlere dair yarım milyondan fazla elektrik sembolü ve imalat verilerinden oluşan bir kütüphane de varlık alımına dahil.

Dassault Systèmes SOLIDWORKS CEO’su Gian Paolo Bassi, “Akıllı ürünlere olan isteğin artması ile beraber Dassault Systèmes, SOLIDWORKS kullanıcılarının ihtiyaçlarına karşılamak için mekatronik dizaynını geliştirecek ve onların 3DEXPERIENCE platformunun avantajlarından faydalanmasını sağlayacak yöntemleri entegre ediyor,” dedi: “elecworks geliştirme ekibi beraberinde, şimdiden SOLIDWORKS Electrical uygulamalarının başarısına katkıda bulunmuş beceriler getiriyor. elecworks varlıklarını satın alarak, günümüzün Endüstri Rönesansı’nda yenilikler yapan küçük ve orta ölçekli işletmelerin oluşturduğu tahminen 400 milyon dolarlık pazara daha iyi hitap edebilme fırsatı kazandığımız için, bu ekibi aramıza almaktan çok mutluyuz.”

Deneyimlerin İnterneti – kısaca fiziksel dünyadaki ürünleri, doğayı ve yaşamı dijital olarak birbirine bağlayan akıllı ve özerk deneyimler – 2020 yılına kadar sayısının 30 milyara çıkacağı tahmin edilen akıllı ve bağlantılı cihazlar pazarı tarafından besleniyor. Yüksek teknoloji, sanayiyel ekipman, enerji ve diğer sanayilerdeki şirketler, bu deneyimleri başarı ile sağlamak için yeni sensörleri, kontrolleri ve kabiliyetleri akıllı ürünlerine dahil etmek zorunda; lakin dağınık bir mekanik ve elektrik dizayn süreci, ürün geliştirmeyi zorlaştırabilir.

Elecworks varlıkları sayesinde Dassault Systèmes, en iyi uygulamaları, elektrikli dizayn teknolojisini ve SOLIDWORKS mekanik uygulamalarını ortak bir araştırma ve geliştirme yönetimi altında birleştirerek, SOLIDWORKS Electrical uygulamalarının ve yeni elektrikli ürünlerin gelişimini hızlandırabilir. Böylece elektrikli dizayn işlemlerinin dijital dönüşümü için uygun fiyatlı elektrikli dizayn uygulamaları arayan binlerce SOLIDWORKS kullanıcısı da elektrikli çizim ve dokümantasyon geliştirme, veri tabanına dayalı dizayn, şematikten 3D’ye gelişkin iş akışı ve dizayn değişikliği yönetiminden yararlanacak.

SOLIDWORKS müşterilerine elektrikli sistem dizaynı yazılımı sağlayan Trace Software International, 1997’den beri bir SOLIDWORKS uygulama ortağıdır. 2012 yılında, Dassault Systèmes, elecworks teknolojisini SOLIDWORKS Electrical uygulamaları ismi altında entegre etmek ve pazarlamak için bahis konusu şirketle stratejik bir ortaklık kurmuştu.

Varlık devir işleminin Mart 2019’da tamamlanması bekleniyor.

Benzer Konular :

Airbus Ve Dassault Systèmes Ten

Airbus Ve Dassault Systèmes Ten

Dassault Systèmes Ten Stratejik Satın Alma

Dassault Systèmes Ten Stratejik Satın Alma

Airbus Ve Dassault Systèmes Ten

Airbus Ve Dassault Systèmes Ten

Yazar Hakkında

Eften Püften

Yorum bırak