Teknoloji

Dişteki Sarılık En Kısa Nasıl Geçer? Diş Lekesi Nasıl Çıkar?

Sararan diş problemi geçmişten günümüze yansayan insanların ortak sorunları arasında yer almakta olan bir problem. Günlük hayatımızda bolca tükettiğimiz çay, kahve, sigara vb şeylerin etkisiyle birlikte dişlerimiz sararır. Bu durum birçok kişinin rahatsız olduğu konuların başında gelir. Bu nedenle sizlerde toplum içerisinde rahatça gülmekten dahi kaçınıyor olabilirsiniz. Bu sararma ve lekeler  beslenme alışkanlıklarınızdan ve buna karşı dişlerinizin gerekli bakımlarının ihmal edilmesinden kaynaklanır. Düzenli olarak dişlerini fırçalayıp, içtiği çay ve kahve oranına dikkat eden kişilerde bu sararma ve lekelenme durumunın diğer kişilere oranla daha az olduğu tespit edilmiştir. Şimdi sizlere dişlerde oluşan lekeler ve sararmaları kısa sürede nasıl gidereceğizi maddeler ve doğal förmüller olarak vereceğiz.

Doğal Dişmacunu Tarifi

-Bir çay kaşığı ozon yağı

-Yarım çay kaşığı nane yağı

-Yarım çay kaşığı kako yağı

-Yarım çay kaşığı portakal yağı

-Bir çay kaşığı tuz

-Bir çay kaşığı karbonat

Tüm bu malzemeleri aktarlardan edinmeniz mümkün.

Tüm malzemeler kir kapta iyice karıştırılıp günlük olarak dişler fırçalanır.Dişlerinizi hem beyazlatıp hemde ağız içerisinde zararlı bakterilerin yok olmasını sağlayacaktır.

1.Karbonat-Limon-Zeytinyağı

Yarım limon suyu

 Bir çay kaşığı karbonat

Bir çay kaşığı zeytinyağı

Bu üç ürünü bir kapta birleştirerek güzelce karıştırın daha sonra diş fırçanızı bu karışıma katarak iki dakka boyunca fırçalayıp durulayın. Kısa süre içerisinde dişlerinizdeki beyazlama sizleri istediğiniz sonuca ulaştıracaktır.

2.Karbonat-Tuz-Elma sirkesi

Bir tatlı kaşığı tuz

Bir tatlı kaşığı karbonat

iki üç damla elma sirkesi

Tüm malzemeleri bir kasede karıştırın daha sonra ıslattığınız diş fırçasını bu karışıma batırıp dişlerinizi iki dakika boyunca fırçalayın. Kısa süre içerisinde dişlerinizin beyazladığını göreceksiniz. Bu yöntem dişte oluşan lekeler ve sararmalara çok çabuk etki edecektir.

3.Zerdaçal-Karbonat-Hindistan cevizi yağı

İki yemek kaşığı karbonat

Yarım çay kaşığı zerdeçal

Üç yemek kaşığı hindistan cevizi yağı

Bu malzemeleri bir kapta karıştırdıktan sonra ıslatılan diş fırçası ile 5 dakika boyunca dişler fırçalanmalı daha sonra durulanmalı. Zerdaçaldan dolayı dişte sararma kalacaktır daha sonra sade su ile fırçalandıktan sonra beyazlık etkisi görülecektir. Dişteki oluşan sararmalar ve lekeler kaybolacaktır.

4.Dişlerdeki lekeler ve sararmalardan limon kabuğu ile kurtulun

Limon kabuğu içerinde bulunan asit sayesinde içilen çay ve kahve sonrasında limon kabuğu ile ovulan dişlerde sararma ve lekenme izleri kalmayacaktır.

5.Çilek ile bembeyaz dişlere kavuşun

Dişte oluşan sararma ve lekelerden en çabuk şekilde nasıl kurtulurum diye düşünenler için en basit ve etkili yöntemlerden birisidir. Kimyasal maddelere gerek kalmadan tamamen doğal ve bitkisel bi çözümdür. Yetişkin bir çileği ezerek diş fırçası üzerine katıp dişlerinizi iki dakika boyunca fırçalayın bu işlem çilekte bulunan antioksidan maddeler sayesinde hem diş etlerinize hem de dişlerinizde oluşan sararma ve lekelerin giderilmesinde büyük ölçüde etki edecektir.

6.Adaçayı ile mükemmel etki

Elinizde bulunan adaçayını iyice ufalayıp toz haline getirin, daha sonra diş fırçasını ıslatıp adaçayını üzerine döküp dişlerinizi hergün yatmadan önce fırçalayınız. Adaçayı dişlerdeki sararma ve lekelerle savaşmanın yanında ağız sağlığınıda çok iyi bir şekilde korur.

Siz degerli okurlarımızla yaptığımız araştırmaları paylaşmakla gurur duyarız.Herkesi rahat ve özgürce gülmesi dileğiyle.

Yazar Hakkında

Puften Bilgiler

Felsefi yaklaşımlar, gelişen düzen hepimizi bir bilgi gurusu haline getirdi! Eften püften bilgilerin yerine sizlere yararlı olabilmek adına sitemizde kaliteli içeriklere yer vermeye gayret ediyoruz. İyi bloglar!

Yorum bırak