Nasıl Yapılır

E-Bordro maaş sorgulama nasıl yapılır? E-Devlet sorgulama sayfası

E-Bordro maaş sorgulama nasıl yapılır? E-Devlet sorgulama sayfası
E-Bordro maaş sorgulama işleminin nasıl yapılacağı yüz binlerce memur tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Her ayın 14’ünde yatırılan memur maaşları, temmuz ayı zamlarının arkasından arttı ve memurlar maaşlarını e-Bordro üstünden sorgulamaya başladı. Peki, E-Bordro maaş sorgulama nasıl yapılır? e-Devlet sorgulama sayfası.

E-Bordro maaş sorgulama işlemi temmuz ayının 15’ine gelinmesi ile birlikte yüz binlerce memur tarafından merak edilmeye başlandı. Maaş bordrolarının yayınlanmasını bekleyen memurlar, sorgulama sayfasının nasıl kullanılacağını araştırıyorlar. Peki, e-Bordro sorgulama işlemi nasıl yapılır? İşte, e-Bordro maaş sorgulama sayfası.

E-BORDRO SORGULAMA İŞLEMİ E-DEVLET’TE

Bilindiği üzere her ayın 14’ünde memur maaşları bordroları yayınlanıyor. Böylece memurlar maaşlarındaki hareketleri görme fırsatı buluyor. Maliye Bakanlığı tarafından paylaşılan bordrolara artık webten ulaşmak mümkün. Bir dönem Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü’nün web sitesinden memurların sorgulamasına açılan bordrolar artık buradan değil, e-Devlet sisteminden görüntülenebiliyor. e-Devlet Kapısı’ndan e-Bordro sorgulama işlemini yapmak için yalnızca T.C. Kimlik Numaranızı ve parolanızı girmek yeterli oluyor. Böylece çok kısa sürede dilediğiniz tüm bilgiye ulaşabiliyorsunuz.

Sadece e-Bordro değil, bir çok farklı işlemi de e-Devlet’ten yapabilirsiniz. Önceleri kurumlara giderek yapılan işlemler 2008 senesinde hayatımıza giren e-Devlet’te toplanmaya başladı. Az sayıda işlemle açılan bu platformdan bugün bir çok işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. Artık kurumlarda vakit kaybetmeden dilediğiniz bilgiye, evraka ulaşabilirsiniz. Diğer taraftan bu kurumlarda iş yükünü de hafifletiyor ve işleyişi hızlandırıyor. Peki e-Bordro sorgulama nasıl yapılıyor?

E-BORDRO SORGULAMASI İÇİN TIKLAYINIZ

E-BORDRO SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Öncelikle “www.turkiye.gov.tr” adresine gidin. Burada sayfanın sağ üst kısımda yer alan “Sisteme Giriş” butonuna tıklayın. Açılan ekranda belirtilen alanlara T.C. Kimlik No’nuzu ve e-Devlet parolanızı girin. Sisteme girdikten sonra e-Hizmetlerden veya arama bölümünden yapacağınız işlemi bulun. e-Bordro sorgulamaları Maliye Bakanlığı hizmetleri arasında yer almaktadır. Ardından hizmetin üstüne tıkladığınızda maaş bordronuzun ayrıntılarını görebileceksiniz.

E-Bordro maaş sorgulama nasıl yapılır? E-Devlet sorgulama sayfası

E Bordro Ile Maaş Öğrenme Ve Sorgulama Işlemleri E Devlet Üzerinden Nasıl Yapılır

E Devlet Ten Bordro Sorgulama Işlemi Nasıl Yapılıyor Ve Maaş Bordrosu Için Takip Edilecek Adımlar Nelerdir Merak Ediliyor E Bordro Maaş Bordrosu Sorgulama
E Devlet Ten Bordro Sorgulama Işlemi Nasıl Yapılıyor Ve Maaş Bordrosu Için Takip Edilecek Adımlar Nelerdir Merak Ediliyor E Bordro Maaş Bordrosu Sorgulama

Yazar Hakkında

Eften Değil Püften

Yorum bırak