Nasıl Yapılır

Ecrin nasıl kayboldu? Kendi acılarını unuttular

Ecrin nasıl kayboldu? Kendi acılarını unuttular
Türkiye, kaybolduktan sonra cansız bedenleri bulunan Eylül Yağlıkara (8) ve Leyla Aydemir (4) için gözyaşı dökerken, Mardin’de 3 senedir kendisinden haber alınamayan Ecrin Tunç’un (5) babası Bekir Tunç da “Biz kendi acımızı unuttuk, Leyla ve Eylül’e ağlıyoruz” dedi.

Mardin’in Midyat ilçesine bağlı Harmanlı köyünde, 14 Haziran 2015’te “Bakkala gidiyorum” deyip evden ayrılan Ecrin Tunç’tan o günden sonra bir kez daha haber alınamadı. Ecrin’in bulunması için kaybolduğu dönemde bölgede helikopter desteği ile aramalar yapıldı, lakin bir sonuç alınamadı.

Ecrin’in babası Bekir Tunç, Ankara Polatlı’da kaybolduktan sonra ölü bulunan Eylül Yağlıkara ve Ağrı’da dün cansız bedeni bulunan Leyla Aydemir ile alakalı haberlerini izlerken kahrolduklarını ifade etti. Kendi kızı Ecrin’in kaybolmasının üstünden 3 sene geçtiğini lakin bir haber alamadıklarını söyleyen baba Tunç, “Kendi acımızı unuttuk, Eylül ve Leyla’ya ağlıyoruz. İki gündür yemek yiyemiyoruz. Allah bunu yaşayan ailelere sabır versin. Çok zor bir durum. Biz yaşananları izlerken kendi acımızı unuttuk. Bir Allah’ımız ve devletimiz var. Devletimizden yardım bekliyoruz. Yapacak birşeyimiz yok, elimiz kolumuz bağlı bekliyoruz” şeklinde konuştu.

ECRİN NASIL KAYBOLDU?

Midyat ilçesine bağlı Harmanlı köyü nüfusuna kayıtlı, Gölcük Mahallesi’nde oturan Bekir ve Nursel Tunç’un 3 çocuğundan Ecrin Tunç, 14 Haziran 2015’te gittikleri Harmanlı köyünde, “Bakkala gidiyorum” diyerek evden çıkmış ve bir kez daha kendisinden haber alınamamıştı. Köydeki aramalardan sonuç alınamayınca vakaın güvenlik birimlerine bildirilmesi üstüne AFAD ekipleri, Mardin Büyükşehir Belediyesi’nden arama kurtarma ekipleri, jandarma ve güvenlik korucuları da arama çalışması yapmış ama sonuç alamamıştı. Bölgede bir helikopter desteğiyle de aramalar yapılmış lakin Ecrin’in izine rastlanmamıştı. Son olarak köylülerden birinin Ecrin’i Çamyurt yönünden gelip Ziyaret yönüne devam eden gri ya da sarı renklerde bir otomobilde gördüğünü söylemesi üstüne, Ecrin’in kaçırılma olasılığına karşı aracın tesbiti için MOBESE, güvenlik, PTS kamera kayıtları Cumhuriyet Savcılığı’nın yazılı talimatı ile temin edilerek incelenmeye alınmış, lakin ondan da bir sonuç çıkmamıştı.

Ecrin nasıl kayboldu? Kendi acılarını unuttular

Ecrin Nasıl Kayboldu Kendi Acılarını Unuttular Müge Anli Müge Anlı Fan Sayfası Resimleri Biyografisi Müge Anlı Ile Tatlı Sert Programı
Ecrin Nasıl Kayboldu Kendi Acılarını Unuttular Müge Anli Müge Anlı Fan Sayfası Resimleri Biyografisi Müge Anlı Ile Tatlı Sert Programı

Kendi Acılarını Unuttular

Kendi Acılarını Unuttular

Yazar Hakkında

Eften Değil Püften

Yorum bırak