Teknoloji

Galaxy Fold: Ekranı katlanabilen telefon gerçek oldu

Galaxy Fold: Ekranı katlanabilen telefon gerçek oldu
Samsung’un kuşkusuz San Francisco’da gerçekleştirdiği etkinliğe damga vuran en önemli ürünü katlanabilen ekranı ile dikkat çeken Galaxy Fold oldu. Uzun senelerdir Samsung’un böylesi bir telefon üstünde çalıştığı biliniyordu; lakin dün ete kemiğe bürünmüş bir şekilde karşımıza çıktı. İşte aynı anda üç uygulamayı kullanabildiğiniz, istendiğinde tablet, istendiğinde telefon gibi kullanılabilen Galaxy Fold’un tüm özellikleri ve cep yakan fiyatı…

‘un uzun senelerdir üzerinde çalıştığı ekranı katlanabilir telefonu nihayet gerçek oldu. adını taşıyan bu özel telefon, en geniş hali ile 7.3 inç’lik bir ekrana sahip. Yani tablet gibi kullanabiliyor; örnek olarak WhatsApp, YouTube ve ayrıca Google’ı aynı anda kullanabiliyorsunuz. Dahili ekran yalnızca bükülmüyor; aynı zamanda katlanabiliyor da. Samsung, bu inovasyonu yaşama geçirmek için yeni bir polimer katmanı icat etti ve ince bir ekran yarattı. Yeni malzeme, Galaxy Fold’un esnek ve dayanıklı olmasına, uzun süre kullanılabilmesine olanak veriyor.

Galaxy Fold, kitap gibi açılıp kapanıyor. Samsung, bunu başarmak için birbirine kenetlenen çok sayıda dişli içeren karmaşık bir menteşe geliştirdi. Bu sistem, akıcı ve zarif bir görünüm yaratmak maksadıyla gizli bir bölmenin içerisinde barındırılıyor.

Bataryasına gelelim. İki pil eşit şekilde dağıtıldığından Galaxy Fold elinizde dengeli bir his veriyor. Benzersiz bitirişlerle sunulan renkler ile Samsung logolu menteşe zarif uyumu tamamlıyor.

Aynı anda birden fazla uygulamayı açabiliyor olmak son derece kullanışlı bir özellik. Ne üstünde çalışıyor, oynuyor veya paylaşıyor olursanız olun, aynı anda üç aktif uygulamayı açabiliyorsunuz. En yeni filmler ve TV dizileri arasında gezinin, en son yorumlara ve sıralamalara göz atın, fragmanı bir mesaja sürükleyip bırakarak arkadaşlarınızla paylaşın ve bunların tümünü tek ekranda yapın.

Şimdi gelelim teknik özelliklerine… Açıldığında 7.3 inç, kapandığındaysa 4.6 inç’lik bir ekrana sahip olan Galaxy Fold, üstünde 6 kamera barındırıypr. Kapak kamerası 10 MP, arka yüzdeyse utra geniş açılı kamerası 16 MP, geniş açılı kamerası 12 MP, Telefoto kamera 12 MP, ön yüzde geniş açı 10 MP ve RGB derinlik sensörü (8 MP) ile beraber toplamda 6 kamerası var.

12 GB RAM ve 512 GB depolama hafızası ile gelen Galaxy Fold’un microSD kart desteği bulunmadığından toplam hafızayı sonradan arttırmak bahis konusu değil. Android 9 Pie işletim sistemi altında çalışan Galaxy Fold, bu senenin ikinci çeyreğinde satışa sunulacak ve fiyat etiketi 1980 dolar olacak. 

Benzer Konular :

Katlanabilir Ekranlı Samsung Galaxy Fold Geleceğin Akıllı Telefon Kategorisini Başlatıyor Quality Dergisi Sosyete Ve Magazinin Kalbi
Katlanabilir Ekranlı Samsung Galaxy Fold Geleceğin Akıllı Telefon Kategorisini Başlatıyor Quality Dergisi Sosyete Ve Magazinin Kalbi

Galaxy Fold Ekranı Katlanabilen Telefon Gerçek Oldu

Galaxy Fold Ekranı Katlanabilen Telefon Gerçek Oldu

Katlanabilir Telefon Gerçek Oldu Samsung Galaxy Fold

Katlanabilir Telefon Gerçek Oldu Samsung Galaxy Fold

Yazar Hakkında

Eften Püften

Yorum bırak