Nedir

Halüsinasyon nedir? Halüsinasyon tedavisi nasıl yapılır?

Halüsinasyon nedir? Halüsinasyon tedavisi nasıl yapılır?
Duyu organlarımızın aslında var olmayan kavramalarına halüsinasyon deniliyor. Halüsinasyonun neden olduğu ve sorunun altında yatan sebepler ise çok sayıda yurttaş tarafından merak ediliyor. Halüsinasyon tedavisi ve tedavisi sonrası durumu araştıran yurttaşlar, sorularına webten cevap arıyor. Peki, halüsinasyon nedir? Halüsinasyon tedavisi nasıl yapılır?

Gerçekte olmayan fakat kişinin algıladığını sandığı durumlar, bilim adamları tarafından ‘halüsinasyon’ olarak adlandırılıyor. İşte, çok sayıda yurttaşın fikir sahibi olmak istediği halüsinasyon hakkında, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı bilgiler ışığında halüsinasyona dair merak edilenler…

HALÜSİNASYON NEDİR

Tanımı: Kesin olarak gerçeklik hissine sahip, lakin ilgili duyu organında dış uyaran olmadan meydana gelen bir algı bozukluğudur, varsanı olarak da adlandırılır.

Şikayetleri: Sıklıkla yanındakilerin duymadığı sesler duyma veya görmediği görüntüleri görme şeklindedir. Bunların dışında dokunma, tat alma ve koku halüsinasyonları da görülebilmektedir 

Bulguları: Halüsinasyonlarda çoğunlukla kişi, bir hastalığının olduğunu bilmeden/düşünmeden; gördüğü, işittiği ve hissettiğine tümüyle inanır.

Tanısı İçin Neler Yapılmalıdır: Halüsinasyon bir hastalık değil bir belirtidir, psikiyatrik hastalıkların yanı sıra bazı nörolojik hastalıklar, yüksek ateş, uyuşturucu madde ve alkol kullanımlarında da  görülebilir. Tanı için kesinlikle bir psikiyatri uzmanına başvurulmalı ve kişinin psikiyatrik değerlendirmesi yapılmalıdır.

Tedavisi İçin Neler Yapılmalıdır: Öncelikle ilaç tedavileri uygulanmaktadır

Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir: Tedavi boyunca doktor- hasta ilişkisi çok önemlidir, düzenli kontroller ve tavsiye edilen ilaç tedavisinin düzenli kullanılması önemlidir.

Halüsinasyon nedir? Halüsinasyon tedavisi nasıl yapılır?

Halüsinasyon Nedir Ve Neden Görülür Halüsinasyon Çeşitleri

Halüsinasyon Nedir Çeşitleri Nelerdir Neden Görülür

Halüsinasyon Nedir Çeşitleri Nelerdir Neden Görülür

Halüsinasyon Nedir Neden Görülür Tedavisi Nasıl Yapılır

Halüsinasyon Nedir Neden Görülür Tedavisi Nasıl Yapılır

Yazar Hakkında

Eften Değil Püften

Yorum bırak