Teknoloji

Huawei P30 serisi ilk kez yan yana geldi, böyle görüntülendi

Huawei P30 serisi ilk kez yan yana geldi, bu şekilde görüntülendi
Huawei’nin merakla beklenen telefonlarından Huawei P30 ve Huawei P30 Pro ilk kez yan yana görüntülendi. Hatta bu telefonlarla beraber uygun fiyatlı olması beklenen Huawei P30 Lite da karşımıza çıktı.

Huawei’nin yeni telefonlarını tanıtmasına az bir vakit kaldı. Ancak şirkete yakın kaynaklar serisi telefonlarla alakalı sürekli webe bilgi sızdırıyor. Son olarak telefon aksesuarları üreten Spigen’e ait bir görüntü ortalığı karıştıracağa benziyor. Şirket, Huawei P30, ve için geliştirdiği kılıfla ortaya çıktı. 

Kılıflara bakıldığında Huawei P30 Pro’nun 4 kamera ile geldiği ilgi çekerken, Huawei P30 ve Huawei P30 Lite da üç kamera görüyoruz. Ancak Huawei P30 ile P30 Lite modellerinin kamera dizilişleri de biraz farklı görünüyor. Ayrıca Huawei P30 Lite, fiziki parmak izi okuyucusu taşıyor; diğer modellerdeyse ekrana gömülü parmak izi tarama teknolojisi bulunuyor. 

HUAWEI P30 SERİSİ TELEFONLAR NASIL OLACAK?

Çinli telefon üreticisi Huawei’nin merakla beklenen telefonu Huawei P30, ekran özellikleri ile dikkat çekecek gibi gözüküyor. Huawei’nin 26 Mart tarihinde Paris’te düzenlenecek etkinlikte tanıtacağı Huawei P30’un yanında P30 Pro adındaki modelde kullanıcılara sunulacak. Aralarındaki en büyük fark ise kamera sayısı. P30’da 3 kamera, Pro modeldeyse 4 kamera yer alacak.

Her iki cihazda da Full HD ekran bulunacak. 6.5 inç’lik dev bir ekranla gelmesi beklenen telefon, 2340×1080 px çözünürlük sunacak. Diğer yandan 128 GB dahili depolama alanı ile gelmesi kuvvetle muhtemel. Ayrıca yeni Huawei telefonlarda 12 GB RAM bulunuyor.

Android P işletim sistemi ile kutudan çıkacak olan modellerin Kirin 980 işlemciden gücünü alması bekleniyor. Bununla beraber ön tarafında 24 Megapiksel kamera bulunan telefonların arka tarafında 40 MP, 20 MP, 13 MP çözünürlüğünde dörtlü kamera yer alacağı tahmin ediliyor.

Android cihazlarda dil ayarı nasıl yapılır? | Teknoloji 101Teknoloji 101’in bu bölümünde sizlere Android cihazlarda dil ayarı nasıl yapılır bunu anlatıyor olacağız.daha fazla video için

Benzer Konular :

Huawei P Serisi Ilk Kez Yan Yana Görüntülendi Shiftdelete Net

Huawei P Serisi Ilk Kez Yan Yana Görüntülendi Shiftdelete Net

Huawei P Serisi

Huawei P Serisi

Huawei P Serisi

Huawei P Serisi

Yazar Hakkında

Eften Püften

Yorum bırak