Nasıl Yapılır

Instagram hikaye video süresi uzatma nasıl yapılır

Instagram öykü video süresi uzatma nasıl yapılır
Instagram story video süresi 15 saniyedir. Bu sürenin üstünde herhangi bir öykü paylaşılabilir mi? Süre uzatılabilir mi?

Instagram story video süresi 15 saniyedir. Bu sürenin üstünde video paylaşmanız maalesef mümkün değil. Bunun yerine Instagram’ın geçtiğimiz haftalarda yayınladığı IGTV’yi kullanabilirsiniz. Kullanıcılar IGTV uygulaması sayesinde 60 dakikaya kadar varan uzunlukta video çekip paylaşabiliyor ve videolar 24 saat sonra da kaybolmuyor. 

IGTV NEDİR

IGTV, tamamiyle Instagram öykülerindeki dikey formatlı videolardan oluşuyor. IGTV’nin kendi özel uygulaması olmasına karşın ana uygulama üstünden de tüm özellikleri kullanılabilecek. Instagram’a gelecek ikon ile IGTV’nin dikey video tecrübesini tamamiyle görebileceksiniz veya IGTV uygulamasını indirerek takip ettiğiniz içerik oluşturucularının videolarını telefonunuza kaydedebileceksiniz.

Instagram kullanıcıları yeni program tecrübesine zorlamaktansa onlara seçme olanağı sunacağını ifade etti. Uygulamaya girdiğinizde ana uygulamada takip ettiğiniz kullanıcıların paylaştığı videoları görebilecek ve kaydırarak yeni videolar keşfedebileceksiniz. Ayrıca uygulamada “Sizin için”, “Takip Edilenler” ve “Popülerler” gibi başlıklar ile sekmeler bulunacak. İzlediğiniz videolara yorum yapıp sevebilecek veya “direk mesaj” yolu ile arkadaşlarınıza gönderebileceksiniz.

IGTV, milyonlara ulaşan takipçiye sahip içerik üreticileri için yetersiz kalan Instagram videolarının yerine çözüm olacağa benziyor. Öte yandan Instagram IGTV’deki vakit sınırının şimdilik geçerli olduğunu yakında vakit sınırlamasının kaldırılacağını ifade etti.

 

Instagram hikaye video süresi uzatma nasıl yapılır

Instagram Hikaye Süremi Neden Uzatamıyorum

Instagram Hikaye Süremi Neden Uzatamıyorum

Yazar Hakkında

Eften Değil Püften

Yorum bırak