Nasıl Yapılır

Instagram şifre değiştirme | Nasıl yapılır?

Instagram parola değiştirme | Nasıl yapılır?
Instagram parolanızı değiştirmek istiyorsanız bunun çok basit bir yolu var. Kullanıcılar dilerse Instagram uygulaması üstünden, dilerse de instagram.com adresi aracılığı ile Instagram parola değiştirme işlemini yapabiliyor. Şimdi gelin, Instagram parolası değiştirme linkini sizlerle paylaşalım ve en güçlü şifreyi nasıl oluşturabileceğinize bakalım.

Instagram hesabınızın şifresini değiştirmek dilediğinizde bunu en kolay bilgisayar başında yapabilirsiniz. Ancak şunu da unutmamak gerekiyor: Eski parolanızı bilmiyorsanız bilgisayar üstünden Instagram parolası değiştiremiyorsunuz; bu nedenle uygulamayı kullanmak zorunda kalacaksınız. Ancak şifreyi bildiğinizi varsayarak Instagram parola değiştirme işlemini anlatmaya devam ediyoruz. Öncelikle parola değiştirmek için hemen alttaki altı çizili metne tıklayın; bu link doğrudan sizi Instagram.com adresi üstündeki parola değiştirme adresine yönlendirecek; böylelikle ayarlar ekranından parola değiştirme bölümünü ayrıca bulmaya çalışmak zorunda kalmayacaksınız.

INSTAGRAM ŞİFRE DEĞİŞTİRMEK | TÜRKÇE LİNK

Instagram parola değişikliği için gelen ekranda Eski Şifre kısmına mevcut parolanızı girin ve arkasından yeni parola bölümüne seçtiğiniz yeni parolanızı girip Şifreyi değiştir butonuna tıklayın. Hepsi bu! Ancak hazır yeni parola oluşturmak niyetindeyken, en güçlü şifreyi oluşturmak da çok önemli. 

1. Uzun bir şifre, güçlü bir şifrenin başlangıcıdır. 10 ila 12 karakterli bir parola iyi bir başlangıç olabilirken, banka gibi kritik sitelerdeki şifrelerin daha da uzun olmasında yarar var. 

2. Anlamlı birkaç sözcük yerine dağınık kelimeler kullanın. Zira parola iyigünler olduğunda gene saldırganların işi oldukça kolaylaşmış oluyor. Yaratıcı, şahsi ve kuşkusuz hatırlanabilecek birkaç sözcük işinize yarayacaktır. Örneğin, DenizDalgalı şeklinde alınan parola yerine MasaTopKavunKuzu gibi bir parola kullanmak daha etkili olacaktır.

3. Geri dönüşüm iyidir ama şifreler için pek de iyi sayılmaz. Zira eninde sonunda daha önce sızmış bir parola saldırganlar tarafından kullanılacaktır.

4. Her sitede aynı şifreyi kullanmamalısınız. Eğer bir sitede parola saldırganların eline geçerse, ötekilerinde de geçmemesi için hiç bir neden yok.

Instagram şifre değiştirme | Nasıl yapılır?

Instagram Şifremi Unuttum Yeni Şifre Nasıl Alabilirim

Instagram Şifre Değiştirme

Instagram Şifre Değiştirme

Yazar Hakkında

Eften Değil Püften

Yorum bırak