Nasıl Yapılır

iPhone 11 nasıl olacak? İşte yeni iPhone’un dikkat çeken özelliği

iPhone 11 nasıl olacak? İşte yeni iPhone'un ilgi çeken özelliği
Apple, yeni iPhone’larının RAM miktarını her yıl artırmasa da bu senenin iPhone, daha fazla RAM’le gelebilir!

Yeni iPhone’ların daha güçlü işlemcilerle gelmesi sürpriz değil. Yani iPhone X’ten daha güçlü bir iPhone XI bekliyorsanız, bu beklentiniz büyük ihtimalle gerçeğe dönüşecek. Ancak Apple, RAM miktarını her yıl artırmıyor.

Ortaya çıkan Geekbench raporu, Apple’ın bu yıl RAM miktarını arttıracağını söylüyor. Raporda yeni iPhone’un 4GB RAM’e sahip olduğu gözleniyor. Bununla beraber tam olarak hangi iPhone modelinin bu RAM’i taşıdığı anlaşılmıyor. İki model olarak ortaya çıkması beklenen iPhone XI’in standart modeli de 4GB RAM ile gelebilir. Bununla beraber şimdilik iPhone 9 olarak adlandırdığımız alt seviye model, 3GB RAM’de kalabilir.

Ünlü analist Ming-Chi Kuo, daha evvelki bir tahmininde iki iPhone XI modelinin de 4GB RAM ile geleceğini, iPhone 9’un ise 3GB RAM’e sahip olacağını söylemişti.

Geekbench raporu, RAM miktarı dışında telefonda altı çekirdekli bir işlemcinin bulunduğunu söylüyor. Cihaz tek çekirdekte 4.673 puana, çoklu çekirdekteyse 10.912 puana ulaşıyor. Bu puanlar, iPhone X’in aldığı 4.206 ev 10.128 puanın yalnızca biraz üstünde. Farkın az olması beklentinizi karşılamamış olabilir, lakin testlerin halen tamamlanmamış bir donanım ve yazılımda yapılmış olabileceğini unutmamak gerekiyor.

iPhone 11 nasıl olacak? İşte yeni iPhone’un dikkat çeken özelliği

Iphone Nasıl Olacak Işte Yeni Iphone Un Dikkat Çeken Özelliği

Yazar Hakkında

Eften Değil Püften

Yorum bırak