Nasıl Yapılır

iPhone garanti sorgulama nasıl yapılır?

iPhone garanti sorgulama nasıl yapılır?
Teknolojik cihazlarda yaşanabilecek problemler için her firma garanti veriyor. Bununla beraber özellikle ikinci el ürün alanların da yakından ilgilendiği konulardan birisi garanti süresi… Peki iPhone garanti sorgulama nasıl yapılır?

iPhone garanti sorgulama nasıl yapılır? Hal bu şekilde olunca ikinci el ürünlerin garantilerinin devam edip etmediğini doğru bir şekilde öğrenmek, zor olabiliyor. Apple, bu durumu daha basitleştirerek, kullanıcılarına iPhone garanti sorgulama hizmeti sunuyor.

Apple’ın resmi sitesi üstünden iPhone garanti sorgulama işleminin nasıl yapılacağını ve diğer ayrıntılarını öğrenmek için haberimizi okumaya devam edin.

iPhone garanti sorgulama nasıl yapılır?


Önce Apple’ın kapsamı denetle sayfasını açın. Daha sonra bu sayfada; “Donanımınızın seri numarasını girin” bölümü ve “Lütfen kodu girin” bölümlerini doldurun. Donanımınızın seri numarasını girin bölümüne iPhone’un seri numarasını, kodu girin bölümüneyse ekranda beliren kodu girin.

iPhone seri numarası nasıl bulunur?

iPhone’un seri numarasını Ayarlar>Genel>Hakkında yolunu izleyerek “Seri numarası” kısımdan öğrenebilirsiniz.

Kutucuklara gerekli bilgileri girdikten sonra iPhone garanti bilgileri Türkçe olarak karşınıza çıkacak.

Bu bölümde satın alma tarihi, telefon destek bilgileri, tamir ve servis kapsamıyla beraber AppleCare koruma planı uygunluğu hakkında bilgiler yer alıyor.

Ayrıca Onarım ve Servis Kapsamı seçeneğinin altında bulunan “Tahmini Son Kullanma Tarihi” bölümünden iPhone’unuzun ne kadar garantisi kaldığını öğrenebilirsiniz.

iPhone garanti sorgulama nasıl yapılır?

Iphone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır

Yazar Hakkında

Eften Değil Püften

Yorum bırak