Nasıl Yapılır

iPhone numara engelleme nasıl yapılır?

iPhone numara engelleme nasıl yapılır?
Birçok kullanıcı kendisini rahatsız eden diğer kişilerin veya firmaların numaralarını engellemek ister. Peki iPhone numara engelleme nasıl yapılır? iPhone’da numara engellemek için ne yapmalıyım? gibi sorularınızın yanıtı çok kolay.

Teknoloji devlerinden Apple’ın telefonları iPhone’lar bir çok kişi tarafından kullanılıyor. Kullanıcılarına bir çok özellik sunan iPhone’lar sevi topluyor.

Peki iPhone’larda rahatsız etmesini istemediğiniz numaraları nasıl engellersiniz? Sizi arayan telefon numarısını engellemek için “Son Aramalar” bölümünden engellemek dilediğiniz numaranın yanındaki “Ayrıntı” ikonuna dokunun. Ekranın alt kısımda bulunan “Bu Arayanı Engelle”ye dokunarak arayanı engelleyebilirsiniz.

FaceTime uygulaması için de aynı adımları izleyebilirsiniz. Engellemek dilediğiniz kişinin yanındaki “Ayrıntı” ikonuna dokunun. Ekranın alt kısımda bulunan “Bu Arayanı Engelle”ye dokunarak arayanı engelleyebilirsiniz.

Bir numaradan gelen mesajları engelemek için ise mesaj uygulamasına girin. Yazışmaya girip “Ayrıntı”ya girin. En alt kısmında bulunan “Bu Arayanı Engelle”ye dokunarak arayanı engelleyebilirsiniz.

Engellenen numaraları görmek için ise “Ayarlar” sayfasından dilediğiniz uygulamanın ayarlarına tıklayın. “Engellenenler” başlığı altında o uygulama için engellediğiniz numaralara ulaşabilirsiniz.

iPhone numara engelleme nasıl yapılır?

Iphone Da Numara Engelleme Nasıl Yapılır

Iphone Da Numara Engelleme Nasıl Yapılır

Numara Engelleme Nasil Yapilir

Numara Engelleme Nasil Yapilir

Yazar Hakkında

Eften Değil Püften

Yorum bırak