Nasıl Yapılır

iPhone yedekleme nasıl yapılır? İşte yapılışı

iPhone yedekleme nasıl yapılır? İşte yapılışı
Kullanıcılar iPhone ya da iPad cihazlarını yedekleyerek telefon değiştirirken veya cihazın görmesi halinde bilgilerine ulaşabiliyor. Peki iPhone yedekleme nasıl yapılır?

iPhone veya diğer Apple cihazlarını yedeklemek isteyen kullanıcılar cihazlarını yedekleyerek bilgilerine her yerden ulaşabilir hale geliyor. Peki iPhone yedekleme nasıl yapılır?

Bunun için öncelikle yedekleme yöntemine karar vermeniz gerikiyor. iCloud yedekleme veya iTunes yedeklemeyle cihazınızdaki bilgilerin yedeklerini oluşturabilirsiniz.

iCloud ile Yedekleme

iPhone cihazınızı iCloud üstüne yedeklerseniz, yedekleriniz iCloud üstünde saklanır, 2 TB’a kadar saklama alanınızı kullanabilir ve Wi-Fi olan her yerden yedekleme yapabilirsiniz.

iCloud’a yedekleme yapmak için cihazınızı Wi-Fi ağına bağlayın. Ayarlardan Apple Kimliği’ne girin ve iCloud’a dokunun. iCloud yedeklemeye dokunun. Burada iCloud Yedeklemenin açık olduğundan emin olun.”Şimdi Yedekle”ye dokunun ve yedekleme işlemi bitene kadar web bağlantısını kapamayın.

iTunes ile Yedekleme

İTunes ile yaptığınız yedeklemeler Mac veya PC bilgisayarınızda saklanır, Saklama alanı bilgisayarınızın hafızasına göre değişebilir.

iTunes’i açıp bilgisayarınıza bağlanın. Ekrandaki adımları izleyerek cihazınız ile bilgisayarınızı eşleştirin. iTunes üstünde görününce cihazınızı seçin. Daha sonra “Şimdi Yedekle”ye basarak yedekleme yapabilirsiniz. Sağlık bilgilerinizi yedeklemek için yedekleri şifrelemeniz gereklidir.

İşlem tamamlandığında iTunes üstünde yedekleme hakkında özet ve ayrıntı bilgileri görebilirsiniz.

iPhone yedekleme nasıl yapılır? İşte yapılışı

Iphone Yedekleme Nasıl Yapılır Işte Yapılışı

Iphone Yedekleme Nasıl Yapılır Işte Yapılışı

Yazar Hakkında

Eften Değil Püften

Yorum bırak