Nasıl Yapılır

KGM personel alımı başvurusu nasıl yapılır? KPSS 2018/6 ile 662 personel alınacak

KGM personel alımı başvurusu nasıl yapılır? KPSS 2018/6 ile 662 personel alınacak
Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), içerisinde isdihdam etmek üzere 662 personel almaya hazırlanıyor. KPSS 2018/6 ile yapılacak olan tercihler, ÖSYM’nin web sitesi üstünden yapılacak. 10-16 Temmuz tarih aralığında gerçekleştirilebilecek olan KPSS 2018/6 tercihleri sonrasında değerlendirme aşamasına geçilecek. Peki, KGM personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı süreç hakkında bazı bilgiler

KGM personel alımı için süreç devam ediyor. Toplam 662 personel alımı gerçekleştirecek olan Karayolları Genel Müdürlüğü, ÖSYM üstünden yayımladığı ÖSYM 2018/6 tercih işlemleriyle adayların tercihlerini alacak. Peki, KGM personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı personel alımı süreci hakkında bazı bilgiler

KGM PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesi kapsamında isdihdam edilmek üzere sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme yapılacaktır. Bu klavuz, sözleşmeli pozisyonları, bunlar için aranan özellikler ile kontenjanlarını kapsamaktadır.

Adayların, bu klavuzda lisans seviyesinde ilan edilen sözleşmeli pozisyonları tercih edebilmeleri için 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavına (2016-KPSS Lisans); ön lisans seviyesinde ilan edilen sözleşmeli pozisyonları tercih edebilmeleri için ise 16 Ekim 2016 tarihinde yapılmış olan
Kamu Personel Seçme Sınavına (2016-KPSS Önlisans) girmiş ve bu sınavların enaz birinden alakalı KPSS puanını almış olmaları gerekir.

Yerleştirme işlemlerinde, önlisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacaktır. Adaylar sınava girdikleri eğitim seviyesindeki pozisyonlardan tercih yapmak zorundadır. Sınava girilen eğitim seviyesinden mezun olamama veya sınava girdikten sonra daha üst eğitim seviyesinde diploma almış olmak gibi sebeplerle sınava girilen eğitim seviyesinde değişiklik yapılması mümkün değildir.

Bu klavuzda bulunan sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleşen adaylarla alakalı iş ve işlemler 657 sayılı “Devlet Memurları Kanunu” ve 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” ın alakalı maddeleri uyarınca yürütülecektir. Adı geçen Kanun ve Esaslarda belirtilen şartların herhangi birini taşımayan adaylar yerleştirilmeleri yapılmış dahi olsa atanmazlar. Merkez teşkilatına ataması yapılacak personelin vazife yeri Genel Müdürlük, taşra teşkilatına ataması yapılacak personelin vazife yerleriyse Bölge Müdürlükleri ve bunlara bağlı işyerleridir. Adaylar, Bölge Müdürlüklerive bağlı işyerlerini kurumsal web (http://www.kgm.gov.tr) sitesindenden inceleyebilirler.

Karayolları Genel Müdürlüğünün sözleşmeli personel pozisyonlarına Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca yapılan 2017/4 ve 2018/3 yerleştirmeleriyle yerleşen adayların tercihleri sistem tarafından engellenecektir.

KGM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesi kapsamında isdihdam edilmek üzere sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirme yapmak maksadıyla adaylardan tercih alınacaktır. Adaylar tercihlerini, 10-16 Temmuz 2018 tarihleri arasında web yolu ile ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri, 16 Temmuz 2018 tarihinde saat 23.59’da bitecektir. Adaylar, tercihlerini KPSS-2018/6 Tercih Kılavuzunda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr web adresinden saat 10.00’dan sonra T.C. Kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır.

TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

YERLEŞTİRME NASIL YAPILACAK?

Bu klavuzda yer alan sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirme, ÖSYM tarafından merkezi olarak yapılacaktır.

Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından mezuniyet tarihi itibariyle önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması durumunda de yaşı büyük olana öncelik tanınacaktır.

Yerleştirme yapılırken ÖSYM tarafından; sınava girilen eğitim seviyesi, cinsiyet, mezun olunan program ile sözleşmeli personel pozisyonları için aranan özellikler arasındaki tutarlık kontrol edilecek bunlardan birinde bile bir tutarsızlık belirlendiği taktirde bahis konusu tercih iptal edilecektir.

Yerleştirmede adayların ÖSYM kayıtlarındaki bilgileri esas alınacaktır. Bu bilgilerde gerçeğe uymayan hususlar belirlendiği taktirde, yerleştirmesi yapılan adayların Karayolları Genel Müdürlüğünce atamaları yapılmayacak, adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyeceklerdir.

Yerleştirme işleminde adaylar puanlarına ve tercih sıralarına bakılmak sureti ile sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirileceklerdir. Daha yüksek puanlı adaylar yerleştiği için birinci seçimine yerleşemeyen bir aday ikinci seçimine, ikinci seçimine yerleşemeyen aday üçüncü seçimine yerleştirilmeye çalışılacak, yerleştirme işlemi bu şekilde devam edecektir. Bir adayın son seçimine de daha yüksek puanlı adaylardan biri yerleştirildiği taktirde bu aday herhangi bir sözleşmeli personel pozisyonuna yerleşememiş olacaktır.

KGM personel alımı başvurusu nasıl yapılır? KPSS 2018/6 ile 662 personel alınacak

Ösym Kpss Tercih Kılavuzu Yayımlandı Kgm Personel Alımı

Ösym Kpss Tercih Kılavuzu Yayımlandı Kgm Personel Alımı

Karayolları Genel Müdürlüğü Kpss Memur Alımı Tercihleri Nasıl Yapılır

Karayolları Genel Müdürlüğü Kpss Memur Alımı Tercihleri Nasıl Yapılır

Yazar Hakkında

Eften Değil Püften

Yorum bırak