Gündem

MSB sözleşmeli personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

MSB sözleşmeli personel alımı başvuru sonuçları ne vakit açıklanacak?
Milli Savunma Bakanlığı’nın 19 Kasım-21 Aralık tarih aralığında gerçekleştirdiği sözleşmeli personel alımı başvuru sürecinin arkasından gözler sonuç aşamasına çevrilmişti. Bakanlığın resmi web sitesi ve MSB’nin duyurular bölümünü günlük olarak takip eden adaylar, sonuçlara dair herhangi bir ayrıntı yer almaması dolayısı ile internet üstünden MSB personel alımı başvuru sonuçları için araştırmalarına başladı. Peki, MSB’nin sözleşmeli personel alımı başvuru sonuçları ne vakit açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı ayrıntılar

Milli Savunma Bakanlığı, bünyesine yapacağı 523 sözleşmeli personel alımı için aldığı başvurunun arkasından sonuçlara kilitlendi. Açıktan gerçekleşecek olan sözleşmeli personel alımının son başvurusunu 21 Aralık 2018 tarihinde tamamlayan adaylar, 21 Ocak tarihi itibarıyla çağrılmayı bekliyor. Peki, sözleşmeli personel alımı için başvuru sonuçları ne vakit yayımlanacak? İşte, o ayrıntılar

MSB SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

21 Ocak 2019 tarihi itibarıyla yayımlanması beklenen MSB sözleşmeli personel alımı başvuru sonuçları hakkında halen bir gelişme yaşanmadı. 

Bakanlığın sonuçlar hakkında herhangi bir açıklama yapması durumunda detaylar haberimize eklenecektir.

Başvurusunu yapan adaylar KPSSP03 puan türü esas alınarak (en yüksek puandan başlanıp en düşük puana doğru) sıralanacak, her bir unvan için mülakat sınavına çağrılacak aday sayısı, alım yapılacak kadro sayısının 10 katı kadar olacaktır. Son sıradaki ada ile eşit puan alan adaylar da sözlü sınava alınacaktır.

Sözlü sınava katılmaya hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihinde sınava katılmayan adaylar, sınava katılma hakkını yitirmiş sayılacaktır. Mülakat sınavında asgari geçer not 100 puan üstünden 70’tir. Bunun altında not alan adaylar elenmiş sayılacaklardır.

Benzer Konular :

Msb Milli Savunma Bakanlığı Sözleşmeli Personel Ön Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

Msb Milli Savunma Bakanlığı Sözleşmeli Personel Ön Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

Msb Personel Alımı Başvuru Nasıl Yapılır

Msb Personel Alımı Başvuru Nasıl Yapılır

Msb Sözleşmeli Er Uzman Onbaşı Ve Uzman Erbaş Alımı Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

Msb Sözleşmeli Er Uzman Onbaşı Ve Uzman Erbaş Alımı Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

Yazar Hakkında

Eften Püften

Yorum bırak