Kimdir Biyografi

Özge Özpirinçci kimdir kaç yaşında? Hangi dizilerde boy gösterdi?

Özge Özpirinçci kimdir kaç yaşında? Hangi dizilerde boy gösterdi?
Özge Özpirinçci, gündemde yer alması dolayısı ile kamuoyunun biyografisiyle sorguladığı isim oldu. Ekranların tanınmış yüzü Özge Özpirinçci, Aşk Yeniden, Aramızda Kalsın, Melekler Korusun gibi dizilerde boy göstermiştir. Peki, Özge Özpirinçci kimdir ve kaç yaşındadır? İşte, oynadığı diziler ve ayrıntılı bilgiler

Özge Özpirinçci, 1 Nisan 1986 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. İlk ve ortaokulu İstanbul’da okuyan güzel oyuncu, lise eğiminin bir bölümünüyse Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleştirmiştir. Lisans eğitimini Türkiye’de alan Özpirinçci, Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri bölümünden 2008 senesinde mezun oldu. Annesi İngilizce öğretmenidir. İlk olarak Cesaretin Var mı Aşka ve Kavak Yelleri dizilerinde oynadı.

Birçok, reklam filminde oynayan güzel oyuncu, Kavak Yelleri dizisinde uçuk kaçık ama bir o kadar da duyarlı kanser hastası bir kız olan Ada’yı canlandırmıştır.

Show Tv’de yayınlanan duygusal, dram gençlik dizisi Melekler Korusun’da İpek Taşkır isimli üniversite talebesi bir karakteri başarı ile oynadı. Dizi 73. Bölümüyle son kez ekranlarda görüldü.

Özge Özpirinçci, ayrıca 2010 senesinde vizyona giren Zülfü Livaneli’nin yönettiği Veda filminde Fikriye Hanım karakterini oynamıştır.

Ayrıca 2010’da Show Tv kanalında yayınlanan ve 11. Bölümüyle yayınından kaldırılan Deli Saraylı adlı dizide altı dil bilen “Dilruba” karakterini canlandırmaktaydı.

Anadolu Kartalları filminde Üstteğmen Ayşe Dinçer’i canlandırdı.

ATV’de yayınlanan Al Yazmalım dizisindeyse baş rol olan Asiye karakterini oynamıştır ve TRT Okul’da yayınlanan Toplu Hayat isimli programda sunuculuk yaptı.

Kayıp filminde de rol almıştır. Aramızda Kalsın isimli dizide Görkem karakterini canlandırmıştır. 2014 senesinde çekilen Karışık Kaset filminin başrol oyuncusu İrem karakterini canlandırmıştır. 2015 yılı Şubat ayında başlayan Aşk Yeniden dizisinde Zeynep karakterini canlandırmıştır. 29 Kasım 2015 akşamı yapılan 42. Altın Kelebek Ödülleri’nde En İyi Kadın Komedi Oyuncusu ödülünü kazanmıştır.

12 Nisan 2013 tarihinde Engin Altan Düzyatan ile nişanlanarak evlilik yolunda ilk adımlarını atmışlardır. 2013 senesinde karşılıklı karar vererek ayrılmışlardır.

Yıl Başlık Rolü Notlar
2007-2011 Cesaretin Var Mı Aşka Ebru  
2008 Kavak Yelleri Ada  
2009-2010 Melekler Korusun İpek Taşkır Üstündağ  
2010 Deli Saraylı Dilruba  
2011-2012 Al Yazmalım Asiye  
2012 Ağır Roman Yeni Dünya Zehir Ahu  
2013 Tatar Ramazan Alin Terziyan  
2014 Aramızda Kalsın Görkem  
2015-2016 Aşk Yeniden Zeynep Taşkın
Şekercizade

2017 senesinde ‘Fi’ dizisinde Sıla karakterine yaşam vermiştir. Aynı sene içinde başrolünde olduğu ‘Acı, Tatlı, Ekşi’ adlı sinema filminde yer alan Özpirinçci, 2018 Altın Kelebek Ödül Töreni’nde ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünün de sahibi olduğu ‘Kadın’ dizisiyle kariyerine devam etmektedir. 

Yıl Başlık Rolü Notlar
2010 Veda Fikriye  
2011 Anadolu Kartalları Ayşe Dinçer  
2012 Kayıp    
2014 Karışık Kaset İrem

 

Benzer Konular :

Özge Özpirinçci Kimdir Kaç Yaşında Aslen Nereli

Özge Özpirinçci Kimdir Kaç Yaşında Aslen Nereli

Izabel Goulart A Meydan Okuyan Oyuncu Özge Özpirinçci Kimdir

Izabel Goulart A Meydan Okuyan Oyuncu Özge Özpirinçci Kimdir

Instagram Fotoğrafına Yapılan Özge Özpirinçci Yorumu Neslişah Alkoçlar I Kızdırdı

Instagram Fotoğrafına Yapılan Özge Özpirinçci Yorumu Neslişah Alkoçlar I Kızdırdı

Yazar Hakkında

Eften Püften

Yorum bırak