Nedir

Sapyoseksüel ne demek? Sapyoseksüel nedir?

Sapyoseksüel ne demek? Sapyoseksüel nedir?
Akıllı ya da zeki kelimesinin Latincesi olan ‘sapien’ ile ‘sexualis’ kelimelerinin birleşmesinden oluşan, ‘Sapyoseksüel’ sözcüğünün anlamı son günlerde pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Televizyon programları veya basında çıkan haberler sonrası bu kelimeyi ilk kez duyan yurttaşlar, ‘Sapyoseksüel ne demek?’ sorusuna cevap arıyor? Peki, Sapyoseksüel ne demek? Sapyoseksüel kimlere denir?

Sapyoseksüel sözcüğü son dönemlerde sık sık duyulmaya ve kullanılmaya başlandı. Son dönemin popüler terimi ‘Sapyoseksüellik’ hakkında merak ettikleri sorulara webte cevap arayan yurttaşlar, konu hakkında bilgi edinmek istiyor. İşte, Sapyoseksüellik hakkında merak edilen herşey…

SAPYOSEKSÜEL NE DEMEK?

Sapyoseksüel sözcüğü dış görünüş ve fiziki görünümden önce zeka, entelektüel seviye ve kültür seviyesi gibi kriterlerden etkilenen insanları tanımlamak için kullanılır. Kelimenin kökeniyse akıllı ya da zeki kelimesinin Latincesi olan “sapien” ile “sexualis” kelimelerinin birleşmesinden oluşuyor. İnsanın bedeninden ziyade beynine duyulan hayranlık hissine sahip kişiler olan sapyoseksüeller, zekayı en önemli tahrik edici unsur olarak görürler.

Kültür seviyesi, eğitim durumu, espri kabiliyeti ve mizah anlayışı da sapyoseksüeller için önemli kriterlerdendir. Bir sapyoseksüel, ona ilettiğiniz etkileyici bir fotoğraftan değil, onunla mesajlaşırken dil bilgisi kurallarına ne kadar dikkat ettiğinize bakar ve bundan etkilenir. Ayrıntıclık ve mükemmeliyetçilik de sapyoseksüeller arasında oldukça yaygındır. İş yaşamında genellikle başarılı kişiler olan sapyoseksüeller kolay kolay sevmeyen seçici insanlardır.

Fiziksel olarak ortalamanın üzerinde olan lakin ortalama zekaya sahip birini çekici bulmayan sapyoseksüellerin, birine karşı cinsel çekim duyabilmesi için karşıdaki kişinin ileri düzeyde bir zekaya ve entelektüel seviyeye sahip olmasının gerekli olduğu yapılan araştırmalar sonucu ortaya konmuştur. Bilimsel araştırmalar sapyoseksüellerin, zekası yüksek olan birinin düşüncelerinden ve davranışlarından etkilenmenin de ötesinde zekası yüksek olan biriyle, karşılaştıklarında cinsel olarak da uyarıldıklarını ortaya koyuyor.

Sapyoseksüel ne demek? Sapyoseksüel nedir?

Sapyoseksüel Nedir Kime Sapyoseksüel Denir

Sapyoseksüel Nedir Kime Sapyoseksüel Denir

Sapyoseksüel Ne Demek Sapyoseksüel Anlamı Nedir

Sapyoseksüel Ne Demek Sapyoseksüel Anlamı Nedir

Sapyoseksüel Nedir

Sapyoseksüel Nedir

Yazar Hakkında

Eften Değil Püften

Yorum bırak