Kimdir Biyografi

Serhat Kılıç kimdir, kaç yaşında?

Serhat Kılıç kimdir, kaç yaşında?
Serhat Kılıç, projelerinin yanı sıra misafir olarak katıldığı programlarla da vakit zaman gündeme geliyor. Pek çok dizinin kadrosunda yer alan Serhat Kılıç, 80’ler dizisinin Ergun Plak karakteri ile hafızalara kazınmıştı. Peki, Serhat Kılıç kimdir, kaç yaşında?

Oyunculuk, yönetmenlik, radyoculuktan sonra şarkıcılıkta yapan , 8 Temmuz 1975 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. 1994’te Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi, Tiyatro bölümünü burslu olarak kazandı. 1998 senesinde yüksek onur öğrencisi olarak bu okuldan mezun oldu. Kariyeri boyunca Anadolu’nun farklı yerlerinde turneye çıkan oyuncunun, ilk profesyonel oyunu Ankara Sanat Tiyatrosu’nda Rutkay Aziz rejisi ile 1998 Ariel Doffman’ın Kayıplar (Dullar) isimli oyunudur. 1999 – 2000 sezonunda Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda çalıştı. Aynı yıllarda, Diyarbakır Şehir Tiyatroları’nda sahne ve oyunculuk dersleri verdi ve bu kurumda Barış Adası isimli oyunu yönetti. 2002 senesinde mecburi hizmetini tamamlamak üzere Erzurum Devlet Tiyatrosu’na oyuncu olarak atandı. 2005 senesinde Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Reji üstüne yüksek lisans eğitimini tamamlayıp Erzurum Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak ders vermeye başladı.

İntiharın Genel Provası’nda dört farklı karakteri canlandıran Serhat Kılıç, 14. Afife Tiyatro Ödülleri kapsamında, Yılın En Başarılı Müzikal ve Komedi Erkek Oyuncusu dalında adaylığa layık görüldü. Oyuncu, 2014 yılı Kasım ayında, oyunculuk, yazarlık, dans ve şan eğitimi veren Okul Serhat Kılıç’ı kurdu. Söz, Çember, Hatırla Sevgili, Ezel, Benim Annem Bir Melek dizilerinin kadrosunda yer alan Serhat Kılıç, 80’ler dizisindeki performansı ile çok sevildi.

 

Benzer Konular :

Serhat Kılıç Kimdir Nereli Kaç Yaşında

Serhat Kılıç Kimdir Nereli Kaç Yaşında

Serhat Kılıç Kimdir Nereli Kaç Yaşında Biyografisi Ve Rol Aldığı Yapımlar

Serhat Kılıç Kimdir Nereli Kaç Yaşında Biyografisi Ve Rol Aldığı Yapımlar

Serhat Kılıç Kimdir Biyografisi Ve Memleketi

Serhat Kılıç Kimdir Biyografisi Ve Memleketi

Yazar Hakkında

Eften Püften

Yorum bırak