Sağlık

Sivilceden Kurtulmanın Hızlı ve Doğal Yolları Nelerdir?

Çoğu insanın vücudunun farklı nedenlerle ve farklı durumlara verdiği hatta kabusu olan cilt sorunlardan biride sivilce ve bunların bıraktı lekelerdir.Birçok kişide psikolojik sorunlara sebeb olduğu dahi gözlemlenmiştir.Sizler için yaptığımız araştırmalarda sivilceden kurtulmanın hızlı ve doğal yollarının neler olduğunu sizlere en etkli ve faydalı şekilde sunacağız. Öncelikle sizlere sivilcenin oluşum evresi hakkından bilgilendirip daha sonra bununla en kısa zamanda ve dogal olarak nasıl sivilcelerinizle başedeceğinizi göstereceğiz.

-Sivilcenin Oluşum ve Nedenleri

Kişiden kişiye farkı nedenlerle oluşan sivilceler  genelde vücuttaki yağ oranının dengesiz olmasından, stresten ve yetersiz cilt bakımından kaynaklanmaktadır.Bu gibi durumlarda oluşan sivilcelerin  sıkılmamasına kesinlikle dikkat edilmesi gerekir.Özellikle kanlı olan sivilcelere dikkat edilmelidir. Bu sivilce türleri sıkıldığı zaman oluşturacağı tahribat ve bakteriler sayesinde vücutta giderilmesi zor izler bırakmaktadır.Bunların yanında birkaç neden daha vardır.Bunlar; aktif yağ bezleri,hormonal dengesizlik,kötü bir diyet ve ilaçtan kaynaklanan yan etkiler olarak sayabiliriz.Bu nedenle tedavi aşamasına çok dikkat etmeliyiz, cilde uygun ve doğal ilaçlar kullanmayı tercih etmeliyiz. Aksi taktirde uygulayacağınız yanlış bi tedavi uygulaması sivilcelerinizin çogalmasına ve kalıcı izlerin kalmasına neden olacaktır.

-Sivilceden Kurtulmanın Hızlı ve Doğal Yolları

Tedavi aşamasında cildin ihtiyacı olan sıvı ve yağ oranını  dengede tutmak çok önemlidir. Özellikle yağlı ciltlerde kendini belli eden bu problemlerin tedavi sürecinde cilt bakımına dikkat edilmeli ve düzenli bir şekilde cildin bakımı yapılmalıdır.Bu yazımızda size tarif edeceğimiz bazı kürler sayesinde sivilcelerinizden kısa sürede kurtulacaksınız. Hazırlayacağınız kürlerin cildinizin ihtiyaç duyduğu vitaminlere uygun olmasına dikkat edin.Şimdi sizlere sivilceden kurtulmanın hızlı ve doğal yollarını maddeler halinde  açıklayacağız. Sizlerde kendinize yada bulunduğunuz ortama uygun malzemeleri seçim sizlere tarif edilen şekilde dikkatle ve titizlikle uygulayınız.

-Elma sirkesi

Cildin ihtiyacı olan vitaminler bakımndan zengin olduğu için son derece önemli bitkisel bir üründür. Sivilceden kurtulmanın hızlı ve doğal yollarının en etkili ürünüdür. Bu ürünü uygulamadan önce cildinizi ılık su ile yıkayıp temizlemeniz daha verimli olmasına etki edecektir. Elma sirkesi günlük olarak her akşam yatmadan bi pamuk eşliğinde gözenekleri dolduracak şekilde uygulayınız. Kısa zaman içinde faydasını göreceksiniz.İçinde bulunan A,C,E,P,B2 ve B6  vitaminleri cildinizdeki hasarlı hücreleri onararak daha yumuşak ve lekesiz bi cilde sahip olmanızı sağlayacaktır.

-Limon suyu ve Tarçın

Sivilceden kurtulmanın hızlı ve doğal yollarından biride bu karışımdır.Bir yemek kaşığı kadar tarçın ile iki yemek kaşığı kadar taze sıkılmış limon suyunu güzelce karıştırdıktan sonra sivilce ve bölgesine uygulayın, 15-20 dakka sonra ılık su ile iyice durulayın .hergün yatmadan uygulanması önerilir.

-Limon ve Salatalık

Bir adet salatalığı püre haline getirin daha sonra bir adet limonu sıkarak püre halindeki salatalık ile karıştırın ,oluşan bu kürü hergün uygulayın.Bu kür sayesinde tahriş olmuş cil yatışır ve sıkılaşır.

Sivilcede kurtulmanın hızlı ve doğal yollarını yaptığımız araştırmalar sonucunda sizlerle paylaşmış bulunuyoruz.Bu tarif ettiğimiz kürler sayesinde umarım siz degerli okuyucularımız istediği lekesiz ve pürüzsüz ciltlere en kısa sürede kavuşur.

Yazar Hakkında

Puften Bilgiler

Felsefi yaklaşımlar, gelişen düzen hepimizi bir bilgi gurusu haline getirdi! Eften püften bilgilerin yerine sizlere yararlı olabilmek adına sitemizde kaliteli içeriklere yer vermeye gayret ediyoruz. İyi bloglar!

Yorum bırak