Teknoloji

Sony’den flaş karar: PlayStation Vita üretimi durduruluyor

Sony'den flaş karar: PlayStation Vita üretimi durduruluyor
Sony’nin göz bebeklerinden biri olan ve dünya genelinde hatırı sayılır bir satış rakamına ulaşan PS Vita, son zamanlarda modasını kaybedince şirket, ürünün fişini çekmekte çare buldu.

‘nin el oyun konsolu olan için yolun sonu göründü. Milyonlarca oyuncuyu küçük ekranı ile farklı diyarlara götüren konsol, satışa çıktığı 2011 yılından bu yana toplamda 10 ila 15 milyon sattı. Bu sayılar Sony için çok da doyurucu olmadığından bu şekilde bir karara imza atıldı. Ayrıca aynı alanda rekabet ettiği Nintendo 3DS’in 75 milyon satış rakamını devirdiği gerçeğini düşündüğümüzde Sony’nin bu radikal kararı neden aldığını daha iyi anlamak mümkün.

Japonya’da üretiminin durdurulması düşünülen PS Vita, Sony’nin fişini çektiği tek ürünü değil elbette. Hatırlayacağınız üzere 2017 Mayıs ayında da gene aynı şirket, bu kez PS3 için benzer bir karar almış ve Japonya’da üretimini durdurma kararı almıştı.

Sony’nin bu andan sonra yeni bir el oyun konsolu üstünde çalışmaktan öte ‘e yoğunlaşacağı tahmin ediliyor. 

Twitter’da bir kullanıcı nasıl sessize alınır? | Teknoloji 101Teknoloji 101’in bu bölümünde Twitter’da bir kullanıcı nasıl sessize alınır bunu anlatıyor olacağız.daha fazla video için

Benzer Konular :

Sony Den Flaş Karar Playstation Vita Üretimi Durduruluyor

Sony Den Flaş Karar Playstation Vita Üretimi Durduruluyor

Playstati̇on Vi̇ta Üreti̇mi̇ Durduruluyor

Yazar Hakkında

Eften Püften

Yorum bırak