Nedir

Super Bowl nedir? Super Bowl 2019 sona erdi!

Super Bowl nedir? Super Bowl 2019 bitti!
Super Bowl, Amerika Birleşik Devletleri’nde her yıl düzenlenen büyük çaplı bir etkinliktir. National Football League (NFL) veya Türkçe manasıyla Amerikan Futbol Ligi’nin şampiyonluk maçı niteliği taşıyan Super Bowl, 2019 senesinde 53. kez düzenlenmiştir. İşte, Super Bowl hakkında bazı bilgiler

, 2019 senesinde da heyecan dolu anları sporseverlerle buluşturdu.  New England Patriots ve Los Angeles Rams’i karşı karşıya getiren mücadeleyi, 13-3’lük üstünlükle Patriots kazandı.

Pazarı pazartesiye bağlayan gece TSİ 02.30’da ABD’nin Georgia eyaletinin Atlanta şehrinde bulunan 71 bin kapasiteli Mercedes-Benz Stadyumu’nda oynanan Super Bowl 2019 mücadelesinde Los Angeles Rams ve New England Patriots takımları karşı karşıya geldi.

DEVASA REKLAM GELİRİ ELDE EDİLDİ

Bu sene gerçekleştirilen mücadeleyi naklen yayınlayan CBS kanalı, yaklaşık 4 saat naklen yayınladığı etkinlik boyunca gösterdiği 30 saniyelik her reklam için 5,1 ila 5,3 milyon dolar arasında ücret talep etti.

Geçen yıl Super Bowl’u yayımlayan NBC kanalının 30 saniyelik her reklam için ortalama 5,24 milyon dolar aldığı ve etkinlikten elde ettiği toplam reklam gelirinin 414 milyon dolara ulaştığı belirtiliyor.

 

Benzer Konular :

Super Bowl U Kim Kazandı New England Patriots Los Angeles Rams

Super Bowl U Kim Kazandı New England Patriots Los Angeles Rams

Super Bowl Sona Erdi Super Bowl U Kim Kazandı İşte

Super Bowl Sona Erdi Super Bowl U Kim Kazandı İşte

Yazar Hakkında

Eften Püften

Yorum bırak