Gündem

TEKNOFEST 2019 başvuruları devam ediyor

TEKNOFEST 2019 başvuruları devam ediyor
TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenecek teknoloji yarışmaları için başvurular 28 Şubat’a kadar devam edecek.

Anadolu Ajansı’nın (AA) “Global İletişim Ortağı” olduğu dünyanın en büyük 2. havacılık festivali olan ‘te heyecan yeniden başlıyor.

Türkiye’nin teknoloji üreten bir topluma dönüşmesini hedefleyen ve Milli Teknoloji Hamlesi sloganıyla yola çıkan TEKNOFEST, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra, Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu kurumları ve üniversitelerin destekleri ile gerçekleştiriliyor.

Toplumun tamamında teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturmayı, Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını arttırmayı hedefleyen TEKNOFEST kapsamında, gençlerin geleceğin teknolojileri üstündeki çalışmalarını desteklemek için 19 farklı kategoride teknoloji yarışmaları düzenleniyor.

UÇAN ARABA, SÜRÜCÜSÜZ ARAÇ, ROKET YARIŞMALARI

Ortaokul, lise ve üniversite talebelerine açık olan yarışmalar, uçan arabalar ve sürücüsüz arabalar gibi geleceğin teknolojilerinin yanı sıra, roket, insansız sualtı sistemleri, insansız hava araçları gibi günümüz teknolojilerine yönelik kategorileri de içeriyor.

kapsamında Uçan Araba Tasarım Yarışması, Akıllı Mekanlar Hackathon Yarışması, İnsansız Sualtı Sistemleri Yarışması, Roket Yarışması, Savaşan İHA Yarışması, Robotik Fetih 1453 Yarışması, Yapay Zeka Yarışması, Mini Jet Radyal Kompresör Tasarım Yarışması, Sürü İHA Yarışması, İnsansız Hava Aracı Yarışması, Model Uydu Yarışması, Efficiency Challenge Yarışması, Robotaksi-Binek Otonom Araç Yarışması, İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması, Robotik Yarışmaları, Turbo Fan Motor Tasarım Yarışması, Hackİstanbul, Travel Hackathon, World Drone Cup ve Take Off yarışmaları düzenlenecek.

BU YIL DA YURT DIŞINDAN TAKIMLARIN BAŞVURULARI KABUL EDİLİYOR

Kazanan takımlara 2 milyon TL’nin üstünde mükafat verileceği teknoloji yarışmalarına başvurular www.teknofestistanbul.org adresi üstünden 28 Şubat’a kadar devam edecek. Yarışmacı takımları, para ödüllerinin yanı sıra projeleri için verilecek olan teknik danışmanlık ve malzeme desteği de bekliyor.

TEKNOFEST ilk senesinde sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en önemli havacılık ve teknoloji etkinliklerinden biri olmayı başardı. Geçen sene TEKNOFEST’in yarışmacıları arasında 25 ülkeden drone yarışçıları, 24 ülkeden beyaz şapkalı hackerlar ve 83 ülkeden teknoloji girişimcileri de yer almıştı.

Bu sene da yurtdışından takımların TEKNOFEST yarışmalarına başvuruları kabul ediliyor.

Benzer Konular :

Teknofest Başvuruları Devam Ediyor

Teknofest Başvuruları Devam Ediyor

Teknofest Başvuruları Devam Ediyor

Teknofest Başvuruları Devam Ediyor

Teknofest Başvurulari Devam Edi̇yor

Teknofest Başvurulari Devam Edi̇yor

Yazar Hakkında

Eften Püften

Yorum bırak