Nasıl Yapılır

Telefon ısınması nasıl önlenir?

Telefon ısınması nasıl önlenir?
Telefon neden ısınır? Kullanırken kendi kendine aşırı ısınmaya uğrayan telefonlar tehlikeli mi? Sorun telefonla mı alakalı yoksa doğrudan bataryada mı sorun var?

Günümüzde kullanımı en yaygın olan ve yaşamı kolaylaştırıdığı atışmasız kabul edilen akıllı teleonlar bir vakit sonra bazı problemler yaşatabiliyor.

Bunların en önemlisiyse aşırı ısınma…

Bu sorunun iki nedeni var:
Bunlardan birisi telefonun işlemcisi ve donanımlarının sürekli çalışmasından kaynaklı olarak ısınmadır. Özellikle de yoğun bir işlem gücü gerektiren programlar çalışıyorsa aşırı ısınma meydana gelir ve zaten kullanıcısını uyaran bir sisteme de sahiptir bu telefonlar. Ayrıca cihazınız şarj olurken de ısınabilir ve bu çok normaldir.
Hafıza sorunu olan cihazların ısınması bilinen en popüler sorundur kısaca 16 GB alanı olan bir telefonda 8GB gibi bir yer kaplaması telefonda aşırı derecede işlemci ısınması ve yavaşlama gibi problemleri beraberinde getirmiştir.

Telefonunuzda aşırı ısınma problemiyle karşı karşıya iseniz almanız gereken önlemler neler olmalı?

İlk olarak orjinal şarj aleti kullanınız ve başka cihazlarla telefonunuzu şarj etmeyiniz. Bu telefonunuzun pilinin de ömrünü uzatır.

Genelde telefonu korumak adına alınan kılıflar da zararlıdır. Kalitesiz ve çok kapalı olunca havayla temas olmadığından telefonlarda çabuk ısınma yapar.

Telefonlarınızın senkronizasyonun sürekli açık olması ve wifi nin kapsama alanı dışında açık olması telefonu yoracağından telefonunuz gene ısınmaktadır.

Güç tasarruf modu kapalı tutulduğu taktirde de ısınmayı bir nebze azaltmış olacaksınız.

Telefonunuzdaki uygulamaların güncellenmesi de şarj konusunda azaltıcı etki yapmaktadır.

Cep telefonunuz şarjdayken de cihazınızı kullanmamanız gereklidir.

Telefonun ısınmasına ve bataryanın şişmesine neden olabilmektedir bu durum.Bataryanın şişmesi ve telefonun aşırı ısınması size bir işarettir. Hemen bataryayı çıkarın çünkü patlama olasılığı oldukça yüksektir. Bir daha telefona o bataryayı takmayınız.

Mobil veri ve web kullanımının da telefonu aşırı ısıttığı bir gerçektir. Çünkü aynı anda bir çok uygulama ve bu uygulamaların teknik donanımları da çalıştığından telefonunuzun ısınması çok normal bir durum.Sizlerin telefonlarınızda kalıcı çözümler uygulaması kuşkusuz ki pek mümkün olmayacaktır. Bahsettiğimiz ayrıntıları uygulayarak biraz da olsa telefonunuzun ısınma probleminin önüne geçebilirsiniz.

Oyun oynandığı vakit telefonun çok ısınması gelen şikâyetler arasındadır. Bu durum çok normal çünkü siz telefonunuzdaki uygulamaları ve oyunları kullanmaya başladığınızda telefonunuzun işlemcisi ramı ve ekran kartı kendi kendine otomatik olarak çalışmaya başlıyor kendini yoruyor ve böylece cihaz ısınmaktadır.

Telefon ısınması nasıl önlenir?

Iphone Aşırı Isınma Sorunu Ve Çözümü

Iphone Aşırı Isınma Sorunu Ve Çözümü

Isınma Problemi

Isınma Problemi

Yazar Hakkında

Eften Değil Püften

Yorum bırak