Teknoloji

Tesla Model Y için geri sayım başladı, tarih belli oldu!

Tesla Model Y için geri sayım başladı, tarih belli oldu!
Çılgın iş adamı Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla, bir süredir yeni otomobilleri üstünde çalışıyor. Musk’ın yaptığı açıklamaya bakıldığında Tesla’nın yeni nesil elektrikli otomobili olması beklenen Tesla Model Y’nin üretiminine gelecek sene başlanıyor.

Tesla’nın yeni otomobili Crossover SUV’un, Nevada eyaletinde bulunan Gigafactory tesislerinde üretimine başlanıyor. Musk’ın açıklamasına göre üretim 2020 yılı sonunda başlayacak ve bir sonraki sene yeni otomobillerin satışına başlanacak. Musk parçalarının yaklaşık yüzde 75’ini elektrikli sedanla paylaşacağını açıkladı. Dolayısıyla sıfırdan bir üretim hattı geliştirilmesine gerek kalmayacağı için daha hızlı üretilecek.

Gigafactory 1’de haftada 7000 adet Model Y üretilebiliyor. Firmanın 2021 senesinde Çin’deki Gigafactory 3’te de haftada 5000 adet Model Y imalatı gerçekleştireceği belirtiliyor. Ancak bunlar net sayılar değil; enazından şimdilik.

Son olarak aracın fiyatının 40 bin doların altında olacağı söyleniyor. Elektrikli devi Model Y’nin satış sayılarının Model 3’ten önemli ölçüde yüksek olacağı görüşünde.

iPhone XS Max mi iPhone XR mı?Apple’ın yeni oyuncakları dev ekranlı iPhone XS Max ile görece düşük fiyatı ile dikkat çeken tek kameralı iPhone XR’ı inceledik.daha fazla video için

Benzer Konular :

Tesla Model Y

Tesla Model Y

Elon Musk Devri̇m Modeli̇ Tesla Model Y İçi̇n Tari̇h Verdi̇

Elon Musk Tesla Model Y Nin Üretimine De Başlayacak

Elon Musk Tesla Model Y Nin Üretimine De Başlayacak

Yazar Hakkında

Eften Püften

Yorum bırak