Gündem

VGM yükseköğrenim burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu mu?

VGM yükseköğrenim burs başvuru sonuçları ne vakit açıklanacak? Tarih belli oldu mu?
Yükseköğrenim talebelerine sekiz ay boyunca 250 liralık burs desteği verecek Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün (VGM), burs başvuru sonuçlarını ne vakit açıklayacağı merak ediliyor. Geçtiğimiz haftalarda açıklanan ortaöğretim burs sonuçlarının arkasından beklentileri artan talebeler, yeni senenin girmesi ile birlikte araştırmalarına hız verdi. Peki, VGM burs başvuru sonuçları ne vakit açıklanacak?

Sekiz ay üstünden, aylık 250 lira olarak verilen burslar için başvurularını tamamlayan talebeler, sonuçların açıklanacağı tarih hakkında bilgi almak istiyor. Gözler şimdi, 2018-2019 eğitim dönemi başvurularının değerlendirme işlemlerinin tamamlanması ve sonuçların açıklanmasında. İşte, konuya ilişkin ayrıntılar…

Bu yılki sonuç tarihi için bir açıklama yapılmadı lakin VGM geçtiğimiz sene ocak ayında açıklanmıştı. Burs almaya hak kazanan yükseköğrenim talebelerimize bursları işlemlerinin tamamlanmasının arkasından 2017 ekim ayından sonra geriye dönük olarak ödeme yapılmıştı. Konuya ilişkin bir gelişme olduğu taktirde haberimizde yer vereceğiz.

ÖDEMELER NASIL YAPILACAK?

Burs almaya hak kazanan talebelere bursları okullarının bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenir. Burs almaya hak kazanan talebeler alakalı Vakıflar Böle Müdürlüğüne gerekli evraklar ile talebe adına açılmış banka hesap numaralarını belirtir dekontları iletmelidirler.

Öğrenci adına açılacak hesap talebe için uygun bir Vakıfbank Şubesinden açılmalıdır. Eğer bulunulan yerde Vakıfbank Şubesi yoksa Ziraat Bankası şubelerinden de hesap açılabilir. Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı 25 Vakıflar Bölge Müdürlüğünün iletişim bilgilerine www.vgm.gov.tr adresinden erişilebilir.

Benzer Konular :

Vgm Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanır

Vgm Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanır

Yazar Hakkında

Eften Püften

Yorum bırak