Gündem

YDS’de geç başvuru şansı! YDS/1 geç başvuru işlemi nasıl yapılır?

YDS'de geç başvuru şansı! YDS/1 geç başvuru işlemi nasıl yapılır?
ÖSYM’nin başvurularını süresi içerisinde yapamayan adaylar için geçtiğimiz dönemlerde aldığı ‘geç başvuru günü’ kararı çerçevesinde, 2019 YDS/1 sınavına müracat etmek isteyen adaylar bugün başvuru yapabilecek. Peki, YDS geç başvuru işlemi nasıl yapılır?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca () düzenlenen 2019 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2019-/1) geç başvuruları başladı. ÖSYM’nin web sitesinde yer alan duyuruya göre 2019-YDS/1 geç başvuruları bugün 23:59’a kadar AİS üstünden yapılabilecek. İşte, konuya ilişkin detaylar…

ÖSYM’nin başvurularını süresi içerisinde yapamayan adaylar için birgün ile sınırlı olmak üzere aldığı ” günü” kararına göre, 2019 YDS/1 sınavına müracat etmek isteyen adaylar, bugün başvuru yapabilecek.

Adaylar, YDS sınav klavuzunda belirtilen sınav ücretini, yalnızca internet bankacılığı üstünden arttırımsız olarak saat 23.59’a kadar yatırılabilecek. Öte yandan, YDS/1 geç başvuru ücreti 180 TL olarak belirlendi.

GEÇ BAŞVURU İŞLEMİ İÇİN TIKLAYIN

YDS HAKKINDA BİLGİ

Yabancı dil tazminatı almak isteyen kamu çalışanının yabancı dil bilgisi düzeyini belirlemek için yapılacak olan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS), 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 2. maddesi ve 4 Ocak 2013 tarihli ve 28518 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik” uyarınca Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından yapılacaktır. İlgili mevzuatta Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına yapılan atıflar Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına yapılmış sayılır.

YDS sonuçları, yüksek lisans programlarına giriş için kullanılabileceğinden, lisans programı mezunlarıyla lisans programlarında okuyan talebeler de bu sınava girebileceklerdir. Ancak, bu talebelerin alakalı üniversiteden yüksek lisans programları için YDS sonuçlarının kullanılıp kullanılamayacağını öğrenmeleri gereklidir.

YDS BAŞVURU KILAVUZUNU İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN

Benzer Konular :

Yds Başvurusunu Kaçıranlar Için Son Şans Yds Geç Başvuru Tarihi Geldi

Yds Başvurusunu Kaçıranlar Için Son Şans Yds Geç Başvuru Tarihi Geldi

Yds Ve E Yds Tarihleri Ösym Ile Duyuruldu

E Yds Başvuruları Ne Zaman Yabancı Dil Sınavı E Yds Ne Zaman Yapılacak Son Dakika Haberleri

E Yds Başvuruları Ne Zaman Yabancı Dil Sınavı E Yds Ne Zaman Yapılacak Son Dakika Haberleri

Yazar Hakkında

Eften Püften

Yorum bırak