Nasıl Yapılır

Yirmilik diş ağrısı nasıl geçer? Yirmilik diş nedir?

Yirmilik diş sızısı nasıl geçer? Yirmilik diş nedir?
Yirmilik diş sızısı, ortaya çıkardığı ağrı sebebiyle bir çok kişinin güdümündeki konular arasında yer almaktadır. 20’lik dişlerin çenenin en arkasında yer alması ve çıkışı sırasında çene yapısında meydana getirdiği değişim, bir çok yurttaşın bu dişten kurtulmak istemesi ile sonuçlanmaktadır. Peki, yirmilik diş sızısı nasıl geçer? İşte, konu ile ilgili ayrıntılı bilgiler

Yirmilik dişler diş dizisinin en arkasında yer alan, üçüncü büyük azı dişleridir. Genellikle yirmili yaşlarda devam eden bu dişler pek çok zaman çenedeki yer darlığı ya da ilgili bölgedeki kemik yoğunluğu gibi nedenlerle kısmen görünmekte ya da çene kemiği içerisinde gömülü durumda kalmaktadır.

Şikayetleri ve Bulguları: Çürük oluşabilir. Ağızda düzgün yerleşmiş olanlar temizleme açısından sorun olmayacağından dikkatli ağız bakımı yapan kişilerde çürümezler.

Tanısı için neler yapılmalıdır: Bir diş doktoru tarafından görülmelidir.

Tedavisi İçin Neler Yapılmalıdır : Çürüme halinde dişin olduğu yerden çekilmesi gereklidir.

Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir: Diş çekimi sonrasında yüksek ateş, durmayan bir kanama, kötü koku ve sızılı kızarıklık ile şişlik şikayetiniz var ise derhal doktorunuza başvurunuz.

Diş çekiminden 4-5 gün geçmesine karşın tükürük ile karışık kan, şişlik ve  ağız açmada zorlanma gibi  şikayetler devam ediyorsa derhal doktorunuza başvurunuz.

Yirmilik diş ağrısı nasıl geçer? Yirmilik diş nedir?

Lik Diş Ağrısı

Lik Diş Iltihabı

Lik Diş Iltihabı

Yazar Hakkında

Eften Değil Püften

Yorum bırak