Teknoloji

Youtube’dan flaş karar! O kanallara reklam vermeyi kesecek

Youtube'dan flaş karar! O kanallara reklam vermeyi kesecek
Video paylaşım sitesi YouTube paylaşımlarında tıbbi aşılarla alakalı yanlış bilgi ve temelsiz tezlere yer veren kanalların reklamlarını kestiğini açıkladı.

BBC’de yer alan habere göre , aşı karşıtı yayınlar yapan kanalların zararlı ve tehlikeli fikirlerin yayılmasına yol açtıkları gerekçesi ile video paylaşım sitesi üstünden geliri elde etmelerini engelleyeceğini duyurdu.

Şirket, aşı karşıtı yayınların reklam almasını engellemenin yanında konu ile ilgili uzman görüşlerine yer veren ve tıbbi aşıların yararlarına değinen bilimsel içeriklere ulaşılmasını kolaylaştıracağını ifade etti.

Ayrıca tıbbi aşılarla alakalı gerçek dışı bilgilere yer veren videoların tavsiye edilmesinin önleneceği ifade edildi.

Şirket bahis konusu videoları platformundan kaldırmayacağını, lakin video altlarında reklam panellerinin bulunduğu yere seyircilerin videoda yer alan görüşleri doğrulayabileceği kaynakların bağlantılarını koyacağını kaydetti.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Tıp konularında yanlış bilgi verme özellikle kaygı verici. Her logaritma değişikliğinde olduğu gibi bunu engellemeye yönelik adımlar da kademeli olacak, zamanla daha etkili hale gelecek.”

Bazı reklam verenler daha önce kendi ürünlerinin reklamlarının aşı karşıtı videolarda yayımlanmasına karşı YouTube’a şikayette bulunmuştu. Şirketler tedbir alınana dek reklamlarını platformdan çekme kararı almıştı.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

 

Son 24 saatte ne oldu? (25.02.2019) 2İşte Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan vakalar..daha fazla video için

Benzer Konular :

Youtube Dan Flaş Karar O Kanallara Reklam Vermeyi Kesecek

Youtube Dan Flaş Karar O Kanallara Reklam Vermeyi Kesecek

Mi̇t Firari Teröristlere Nefes Aldırmıyor

Mi̇t Firari Teröristlere Nefes Aldırmıyor

Youtubedan Flaş Karar O Kanallara Reklam Vermeyi Kesecek Sanal Basin

Youtubedan Flaş Karar O Kanallara Reklam Vermeyi Kesecek Sanal Basin

Yazar Hakkında

Eften Püften

Yorum bırak